banner80

İŞKUR’dan bin beş yüz kişiye iş imkanı

İŞKUR tarafından uygulanan Toplum Yararına Projeler kapsamında Trabzon genelinde Bin 500 kişiye iş imkanı sağlanırken Of’ta da yaklaşık 150 kişiye iş imkanı sağlanacak.

İŞKUR’dan bin beş yüz kişiye iş imkanı
banner71

İŞKUR tarafından uygulanan Toplum Yararına Projeler kapsamında Trabzon genelinde Bin 500 kişiye iş imkanı sağlanacak.

 

İŞKUR tarafından son yıllarda uygulanmakta olan Toplum Yararına Projeler kapsamında çok sayıda işsiz, mevsimlik işlerde çalışma imkanı buluyor. Of’ta da uygulanan projelerle de çok sayıda işsiz iş imkanı bulurken, çok sayıda kurum da personel eksikliği nedeniyle hizmet sunumunda yaşadığı soruna kısa vadeli de olsa çözüm bulmuş oluyor.

 

Özellikle Milli Eğitim ve Belediyelere sunulan proje destekleri ile okullardaki temizlik işleri ve çevre temizliği hizmetleri mevsimlik işçilerle sağlanıyor.

 

10 Aralık Pazartesi günü başvuruları başlayan yeni projelerle Trabzon genelinde Bin 500 kişiye iş imkanı sağlayacak olan İŞKUR, Of’ta da yaklaşık 150 kişiye 6 ay süreli iş imkanı sağlayacak.

 

14 Aralık Cuma günü sona erecek başvuruların ardından 20 Aralık Perşembe günü yapılacak kura çekiminin ardından çalışmaya ha kazanan vatandaşlar, 26 Aralık 2018 ile 24 Haziran 2019 tarihleri arasında 6 ay süreyle çalışma imkanı bulacaklar.

 

Projelerle Of Orman Fidanlığı bünyesinde 65 kişi ve Of Belediyesi bünyesinde 30 kişi çalışma imkanı bulacak.

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon Müftülüğü, Trabzon Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin projeleri kapsamında da Of’taki bağlı birimlere yaklaşık 50 kişi işe alınacak.

 

 

Projeler kapsamında çalışmak isteyenlerin 14 Aralık 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar Of Belediyesi İşkur Başvuru Noktasına veya Sürmene Hizmet Merkezine başvuru yapabilecekler.

 

İsteyen vatandaşlar başvurularını kullanıcı şifreleri ile internet üzerinden de yapabilecekler.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21