İŞKUR Milli Eğitim TYP projeleri yeniden açıldı

İŞKUR’un TYP projeleri kapsamında okullarda görev yapacak temizlik ve güvenlik görevlisi alımları için başvurular 16 Eylül’de sona erecek.

İŞKUR Milli Eğitim TYP projeleri yeniden açıldı

İŞKUR Toplum Yararına Projeler (TYP) kapsamında okullarda görev yapacak temizlik ve güvenlik görevlisi alımları için başvurular 12 -16 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen projeler çerçevesinde İŞKUR aracılığıyla eğitim ve öğretim döneminde okullarda temizlik ve güvenlik görevlileri çalıştırılmasına 2020-2021 sezonunda da devam edilecek.

Proje kapsamında Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 52 temizlik görevlisi ile 23 güvenlik görevlisi işe alınacak.

Okulların açılışının 21 Eylül’e ertelenmesi nedeniyle 12 Ağustos’ta başlayan başvurular 15 Ağustos’ta dondurulmuştu. 12 Eylül’de yeniden açılan başvurular, 16 Eylül’de sona erecek.

Başvurular https://esube.iskur.gov.tr/ adresinden bireysel olarak yapılacak olup İŞKUR İl Müdürlükleri, İŞKUR Hizmet Merkezleri ve İŞKUR Hizmet Noktalarınızdan başvuru alınmayacak.

Başvuruların ardından 18 Eylül’de noter aracılığıyla çekilecek kuralar sonucu çalışmaya hak kazanacak kişiler belirlenecek.

Güvenlik görevlilerinin seçimi ise Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından liste yöntemi ile yapılacak.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şaban öztel
Şaban öztel - 2 yıl Önce

Çok

Gökhan şişman
Gökhan şişman - 2 yıl Önce

Typ kura sonuçları acıklandı mı

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21