İŞKUR Milli Eğitim temizlik ve güvenlik görevlisi alımları başlıyor

İŞKUR’un TYP projeleri kapsamında okullarda görev yapacak temizlik ve güvenlik görevlisi alımları için başvurular 12 Ağustos’ta yapılacak.

İŞKUR Milli Eğitim temizlik ve güvenlik görevlisi alımları başlıyor

İŞKUR Toplum Yararına Projeler (TYP) kapsamında okullarda görev yapacak temizlik ve güvenlik görevlisi alımları için başvurular 12 -16 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen projeler çerçevesinde İŞKUR aracılığıyla eğitim ve öğretim döneminde okullarda temizlik ve güvenlik görevlileri çalıştırılmasına 2020-2021 sezonunda da devam edilecek.

Proje kapsamında Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 52 temizlik görevlisi ile 23 güvenlik görevlisi işe alınacak.

Başvurular 12-16 Ağustos tarihleri arasında https://esube.iskur.gov.tr/ adresinden bireysel olarak yapılacak olup İŞKUR İl Müdürlükleri, İŞKUR Hizmet Merkezleri ve İŞKUR Hizmet Noktalarınızdan başvuru alınmayacak.

Başvuruların ardından noter aracılığıyla çekilecek kuralar sonucu çalışmaya hak kazanacak kişiler belirlenecek.

Güvenli ve temizlik görevlileri 31 Ağustos’ta eğitime başlayacak okulların öncesinde 25 Ağustos’ta çalışmaya başlayacak.

İŞKUR TYP Yönetmeliği çerçevesinde 2017 Eylül’den itibaren İŞKUR TYP projelerinde 24 ay çalışma dönemini tamamlayanlar yeniden TYP projelerinde çalışamayacak.

Ayrıca 9 ay çalışıp 3 ay ara verme kuralı nedeniyle geçen dönem çalışıp 26 Haziran’da işten ayrılanların 3 aylık bekleme süresi dolmadığından 2020-2021 sezonunda sadece kalan süreleri kadar çalışabilecekler.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 02:41

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21