İşadamı Albayrak’tan engelli aileye hasta yatağı

Hayırsever İşadamı Bayram Albayrak, 15 yıldır evinden dışarı çıkamayan ve 5 yıldır yatağa mahkum yaşayan Hamza Kabahasanoğlu ile kendisi gibi engelli oğlu Mustafa Kabahasanoğlu’na hasta yatağı hediye ederek hayır dualarını aldı.

İşadamı Albayrak’tan engelli aileye hasta yatağı

Of’un Ballıca Mahallesi sakinlerinden bedensel engelli Hamza Kabahaanoğlu, 5 yıldır yatağa bağlı olarak sürdürdüğü yaşamında 15 yıldır evinden dışarı çıkamıyor.

1953 yılında Ballıca’da doğan ve 1976 yılında Çaykur Çamlı Çay Fabrikası bünyesinde çay alım evlerinde kantarcı olarak çalışmaya başlayan Hamza Kabahasanoğlu, 1996 yılında emekli oldu.

15 yıldır evden dışarı çıkamadı, 5 yıldır yatalak

Dört çocuk babası olan Kabahasanoğlu, 2005 yılında eşini kaybetti. Bedensel engelli olması nedeniyle kendi ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelen Hamza Kabahasanoğlu, 15 yıldır evinden dışarı çıkamıyor.

2018 yılı Ağustos ayında kendisi gibi bedensel engelli olan kızı 40 yaşındaki Emine Kabahasanoğlu’nu son yolculuğuna uğurlayan Hamza Kabahasanoğlu, yine kendisi gibi bedensel engelli oğlu Mustafa Kabahasanoğlu (39) ile birlikte yaşıyor.

Üç yıldır yatalak olarak yaşamını sürdüren Hamza Kabahasanoğlu ile Of Teknoloji Fakültesi Personel Şefliğinde Memur olarak görev yapan oğlu Mustafa Kabahasanoğlu’nun evdeki hizmetleri bakıcıları tarafından sağlanıyor.

Dostların ziyaretinden mutlu oluyorum

Akraba ve dostlarının kendilerini ziyaretlerinden mutlu olduklarını ifade eden Hamza Kabahasanoğlu; “2005 yılında eşimin vefatının ardından ben de eve mahkum kaldım. 15 yıldır dışarı çıkamıyorum. Son 3 yıldır da yatağa bağlı olarak yaşıyorum. Dostlarımızın ziyaretiyle mutlu oluyorum. Onlarla sohbet edip eski günleri yad ediyoruz. Siz de bizi yalnız bırakmıyorsunuz. Ama yine gelin, haftaya yine gelin” ifadelerini kullandı.

20 gündür koltukta uyuyordum

bu gece yatağa yatıp uyuyacağım

Hastalığı nedeniyle işe gidemediğini belirten Mustafa Kabahasanoğlu; “Hastalığım nedeniyle bir aydır işe gidemiyorum. Bir hafta hastanede yatarak tedavi gördüm. Taburcu oldum. 20 gündür evde istirahattayım. Normal yatağa yatamadığım için 20 gündür koltukta uyuyordum. Allah razı olsun. Bayram Albayrak abimiz sesimize kulak verdi. Hem babama hem de bana hareketli hasta yatağı hediye etti. Sayesinde bu akşam yatağa yatıp uyuyabileceğim. Bu hayra vesile olan herkesten Allah Razı olsun” diye konuştu.

Aldığımız maaş bakıcı parasına yetmiyor

Ekonomik olarak da sıkıntı çektiklerini belirten Mustafa Kabahasanoğlu; “Ailede bakacak kimsemiz yok. Mecburen bakıcı tuttuk. Babamın emekli maaşı ile benim aldığım maaş bakıcıya yetmiyor. Temel ihtiyaçlarımızı karşılamada güçlük çekiyoruz. Bakıcımız tek başına bizlerin ihtiyaçlarını bile güçlükle karşılıyor” ifadelerine yer verdi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa bilgin çerkezköy
mustafa bilgin çerkezköy - 2 yıl Önce

sayın albayrak babanızın ruhu eminimki çok ama çok rahat Allah sizi ve sizin gibileri cennetle ödüllendirsin size huzur dolu günler diliyoruz AMİN

ali kara
ali kara - 2 yıl Önce

ağanın eli tutulmaz ALBAYRAK ailesi ve bayram ALBAYRAK abimizin gönlü zengin gariban ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğuna bir çok gez şahit olduk ALLAHHCC hayırlarını kabul etsin kesesine ve ömrüne bereket versin

Yazar
Yazar - 2 yıl Önce

Yaw ben yorum yazdıktan sonra bir bakıyorum Of ajansınısın yazısana ekleme çıkartmalar yapılıyor ben mi size yetişemiyorum siz mi bana anlamadım....

Ali Rıza BAYRAM
Ali Rıza BAYRAM - 2 yıl Önce

Ağalar genellikle yardımsever, cömert insanlar olurlar. Onların bahşiş ve ihsanlarına bir sınır belirlemek mümkün değildir, içlerinden geldiği gibi hareket eder, gönüllerince yardım ve cömertlikte bulunurlar. Allah sayılarını artırsın , ömürlerini ziyade eylesin...

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21