İrfanlı’ya Aile Sağlık Merkezi açılıyor

Yaklaşık 8 Bin nüfusu ile Of’un en büyük nüfus yoğunluğunun yaşadığı İrfanlı Mahallesi, Aile Sağlık Merkezine kavuşuyor.

İrfanlı’ya Aile Sağlık Merkezi açılıyor
banner71

Sekiz bine yaklaşan nüfusu ile Of’un en büyük nüfus yoğunluğuna sahip mahallesi olan İrfanlı Mahallesi, Aile Sağlığı Merkezine kavuşuyor.

 

İrfanlı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların uzun süreden beri dile getirdiği Aile Sağlığı Merkezi için İl Sağlık Müdürlüğü çalışma başlattı.

 

Fatih Caddesi üzerinde Noter’in yanında yer kiralayan İl Sağlık Müdürlüğü, kısa sürede çalışmaları tamamlayarak İrfanlı Mahallesi Aile Sağlığı Merkezini hizmete açacak.

 

Of Merkez Sağlık Ocağı bünyesinde 9 Aile Hekimi görev yaparken Gürpınar Sağlık Ocağı’nda ise 2 Aile Hekimi görev yapmaktaydı. İrfanlı Aile Sğlığı Merkezi’nde de iki Aile Hekimi görev alacak. Bu sayede Of’un Aile Hekim sayısı da 13’e çıkacak.

 

112 Acil İrfanlı’ya taşınacak

İrfanlı Mahallesindeki Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Merkezine de ev sahipliği yapacak.

 

Of Merkez Sağlık Ocağı bünyesinde hizmet veren 112 Acil Sağlık Merkezi de İrfanlı Mahallesi’nde açılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’ne taşınarak hizmet vermeye bura devam edecek.

 

İrfanlı Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi’nin 15 Ağustos’ta hizmete açılması planlanıyor.

 

Eczane sorunu da ortadan kalkacak

Aile Sağlığı Merkezinin açılmasıyla birlikte hiçbir eczanenin bulunmadığı İrfanlı Mahallesi’nin eczane sorunu da çözüme kavuşacak.

 

Eczane olmaması nedeniyle bir ağrı kesici almak için Of Merkez’e gitmek zorunda kalan İrfanlı Mahallesi sakinleri, sıklıkla dile getirdikleri en büyük sorunlardan biri olan eczane sorununun da özel müteşebbislerin girişimleriyle çözüme kavuşması bekleniyor.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 4 yıl Önce

İLÇEMİZ ADINA HAYIRLI OLUR İNŞALLAH.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21