İrfanlı Mahallesi de Doğalgaza kavuşuyor

2008 yılında Doğalgaz dağıtım ağına dahil edilen Of’un merkezi doğalgazla ısınmaya başladı. Başkan Saral, İrfanlı Mahallesi’nin de doğalgaza kavuşması için yoğun çalışmaların devam ettiğini belirterek içme suyu ve ulaşımda yaşanan sıkıntılar nedeniyle Of halkından sabır istedi.

İrfanlı Mahallesi de Doğalgaza kavuşuyor
2008 yılında yayınlanan kararname ile doğalgaz sevinci yaşayan Of, aradan geçen uzun süreye rağmen bir türlü doğalgaza kavuşamamıştı. Of Belediye Başkanı Murat Saral’ın devreye girmesi ile kısa süre içerisinde Of Merkez’deki hat döşeme çalışmaları tamamlanarak Sulaklı ve Cumhuriyet mahallelerine doğalgaz verilmeye başlandı.

 

Of’un nüfus yoğunluğu ile en büyük Mahallesi olan İrfanlı Mahallesi’nin de doğalgaza kavuşturulması için çalışmaların yoğun bir tempoda devam ettiğini belirten Başkan Saral, “Of’ta yaklaşık 8 bin abone potansiyeli var. Bunun yarısı İrfanlı Mahallemizde ikamet ediyor. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın da doğalgaza yoğun bir ilgisi var. Solaklı Deresi geçişinin verdiği sıkıntılar nedeniyle doğalgaz hattında bazı gecikmeler yaşandı. Merkezden İrfanlı Mahallesi’ne geçişin sağlanabilmesi için Atatürk Bulvarı’nın çelik boru hatları da döşenememişti. Atatürk Bulvarı’ndaki çalışmalar yoğun bir tempoda devam ediyor. İnşallah kısa bir sürede bu çalışmalar tamamlanarak İrfanlı Mahallemizde ikamet eden vatandaşlarımız da doğalgaz kullanmaya başlayacaklar” dedi.

 

Doğalgaz çalışmaları nedeniyle ulaşımda ve içme suyunda zaman zaman sıkıntılar yaşandığı belirten Başkan Saral; “Boru hattının döşenmesi esnasında ne kadar dikkatli de olunsa içme suyu isale hattında hasarlar meydana gelebiliyor. Bunun onarımı da bazen zaman alıyor. O nedenle içme suyunda son birkaç günde sıklıkla kesintiler meydana geldi. Ekiplerimiz anında müdahale ederek arızaları gidermektedir. Planlı bir su kesintisi olmadığı için halkımıza da önceden haber verme şansımız olamamaktadır. Bu nedenle bu süreçte halkımızın su konusunda biraz sabırlı olmalarını istiyorum. Evlerinde yedek su bulundurmaları yararlarına olacaktır. İnşallah kısa sürede ana arterlerdeki çalışmaları tamamlayınca bu sıkıntıdan kurtulmuş olacağız” diye konuştu.

 

Parke çalışmalarına başladıklarını belirten Başkan Saral; “Hat döşemesi nedeniyle parkeler söküldü. Ana ve tali hatlar nedeniyle cadde ve sokakla hem boyuna hem de enine yarılmış oldu. Bu nedenle parkeler bozuldu. Doğalgaz yüklenici firma yeterli olamayınca belediyemiz bünyesinde parke ekibi kurduk, İnşallah kısa bir süre içerisinde cadde ve sokaklarımızdaki bu bozulmaları da gidereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Saral, Doğalgazın Of’a kazandırılmasında ciddi emek ve gayretleri bulunan EPDK Başkanı Hasan Köktaş’a, Eski Milletvekili Kemalettin Göktaş’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 9 yıl Önce

kış bastırsın faturalar gelsin of daha güzel ısınır

cevdet aydın
cevdet aydın - 9 yıl Önce

dünyada en ucuz yakit doğalgazdır....ama kullanmasini BİLECEKSİN yanı ucuz diye günün 24 saat doğalgaz kullanirsan fatura kabarir saygılar.

hakan
hakan - 9 yıl Önce

ofa herşey yakışır başkana ve ekibine teşekkür emeği geçenlerenden allah razı olsun

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21