banner80

İmam Hatipli’den vatana, millete, bayrağa, dine hizmet gelir

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Of Kaymakamlığı ve Of Belediyesi’ni ziyaret ederek ilçede düzenlenen eğitim etkinliklerine katıldı.

İmam Hatipli’den vatana, millete, bayrağa, dine hizmet gelir
banner71

Trabzon Valiliğine atanmasının ardından başladığı ilçe ziyaretleri sürdüren Vali İsmail Ustaoğlu, Of Kaymakamlığı ve Of Belediyesi’ni ziyaret ederek ilçede düzenlenen eğitim etkinliklerine katıldı.

 

Vali Ustaoğlu’nun Of programında ilk durağı Of Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. Burada öğrencilerin çiçekleriyle karşılanan Vali İsmail Ustaoğlu, okulda yaptırılan Çok Amaçlı Salonun açılışını yaptı.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu son iki yılda Of’ta eğitim kurumlarında yapılan fiziksel yenileşmelerle ilgili bir sunum yaptı.

 

Ardından Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu bir selamlama konuşması yaptı. Başkan Sarıalioğlu konuşmasında, “Eğitimi her zaman birinci önceliğimiz yaptık. Görev süremizce elimizden gelen her türlü yardımı yapıyoruz. Doğduğumuz, büyüdüğümüz, eğitim hayatımızı geçirdiğimiz şehrimizin eğitim kurumlarındaki yeniliklerini görünce çok mutlu oldum. Bizler bu şehrin zor zamanlarında eğitim gördük.  Ona rağmen hepimiz başarılı olduk. Daha sonra bir kesinti yaşandı.  Şimdi aynı başarıları yakalamak için el birliği ile çalışmalara devam ediyoruz. Sayın Kaymakamımız, Milli Eğitim Müdürümüz ve Of’un tüm değerleriyle eğitimi daha yukarılara taşıyacağız” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş da konuşmasında, “Trabzon ili olarak 2018 yılında elde ettiğimiz LGS Türkiye birinciliğinde okul ve kurumlarımızdaki fiziksel iyileştirmelerin de katkısı olduğunu düşünüyorum. Trabzon’da aile kültürüyle çalışmamız bu başarıda en önemli etkenlerdendir. Of’ta eğitim kurumlarımızda yaptığımız ziyaretlerde hem sayın Kaymakamımız hem de Sayın Belediye Başkanımızı hep eğitim camiasının yanında gördük. Kendilerine hassasiyetleri nedeniyle teşekkür ediyorum. İnşallah aynı azim ve kararlılıkla çalışarak eğitimde başarı çıtasını daha yukarılara taşıyacağız” dedi.

 

Of Kaymakamı Eyüp Fırat ise yaptığın kısa konuşmada,”Sayın Valimizin eğitim birinci önceliğiniz olsun direktifleriyle ilçemizin eğitim başarı için çalışıyoruz. Tüm eğitim paydaşlarımızla inşallah Of’umuzun eğitim çıtasını el birliğiyle daha yukarılara çıkaracağız” sözleriyle duygularını belirtti.

 

Törende konuşan Vali Ustaoğlu; “İlimizin geçen yıl Liselere Giriş Sınavlarında elde ettiği büyük başarının bir ekip çalışmasının ürünü olduğunu düşünüyorum. Bugün Of’ta devlet- millet işbirliği ile yapılan eğitim yatırımlarını görünce çok mutlu oldum. İnşallah hayırseverlerimizin bu yardımlarıyla amel defterleri kıyamete kadar kapanmayacak. Bir İmam Hatip Lisesi mezunu olarak bu okulda bulunmak bana ayrı bir mutluluk veriyor. 90’lı yıllar İmam Hatip Liselerinin başarıda zirve yaptığı yıllardı. 28 Şubat ile güç kaybetse de şimdi tekrar yükselişe geçtiler İmam Hatip Liselerimiz. İmam Hatipliden vatana, millete, bayrağa, dine hizmet gelir. Buradan vatan, millet, bayrak ve din düşmanı çıkmaz. Bu okullardan inşallah bundan sonra da yeni başarı hikâyeleri çıkacaktır. Bugün açılışını yaptığımız bu eğitim kuruluşları Of’umuza, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun. Emeği geçenleri tebrik ediyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

İmam Hatip Lisesi’ndeki programın ardından Of Kaymakamlığını ve Of Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Ustaoğlu, Kaymakam Eyüp Fırat ve Başkan Salim Salih Sarıalioğlu’ndan çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

 

Of Halk Eğitim Merkezi bünyesinde yapımı tamamlanan Of Kodlama Merkezinin açılışını yapan Vali Ustaoğlu,  öğrencilerle tek tek görüşerek çalışmalarında başarılar diledi.

 

Yenilenen Of Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunun da açılışını yapan Vali Ustaoğlu, binada incelemelerde bulunarak katılımcılarla çay içip sohbet etti.

 

Vali Ustaoğlu’nun Of ziyaretindeki son durağı Of Emniyet Müdürlüğü ile SGK binaları oldu. Yapımı tamamlanan ve kısa bir süre içerisinde hizmete açılması planlanan Of Emniyet Müdürlüğü ve Of SGK Müdürlüğünün binalarında incelemelerde bulunan Vali Ustaoğlu, Of Programını tamamlayarak Hayrat’a geçti.

 

Vali Ustaoğlu’nun Of’taki programında İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ve İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik de kendisine eşlik etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
hsn akyz
hsn akyz - 3 yıl Önce

ülkemizin bütün okullarında yetişen geleceğimizin teminatı çocuklarımızın tümü vatana millete bayrağa dinine saygılı ve hizmetkardır
sayın vali sizde bu ülkenin okullarından yetişdiniz unutmayınız.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21