İmam Hatipli öğrencilerin sokak hayvanları duyarlılığı

Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri harçlıklarından yaptıkları birikimlerle sokak hayvanlarına yem aldılar.

İmam Hatipli öğrencilerin sokak hayvanları duyarlılığı

Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Hayvan Hakları Haftası etkinliği kapsamında harçlıklarından yaptıkları birikimlerle sokak hayvanları için yem aldılar.

Okulun Çocuk Hakları Kulübü öğrencilerinin rehber öğretmenleri öncülüğünde başlattıkları projeyle harçlıklarından yaptıkları birikimleri bir araya getirdiler.

Toplanan tutar ile aldıkları yemleri sokak hayvanlarına yardım amacıyla Of’un çeşitli yerlerine bulunan yemliklere bıraktılar. Bu uygulamayı devam ettireceklerini belirten öğrenciler, sokak hayvanları için herkesin duyarlı olması gerektiğini ifade ettiler.

Öğrenciler uygulama esnasında Of’un cadde ve sokaklarında yürüyüş yaparak ellerinde taşıdıkları dövizlerle Oflu vatandaşlara da mesaj verdiler.

Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu yaptığı açıklamada; “Sokak hayvanlarına karşı göstermiş oldukları bu güzel davranışlarından dolayı öğrencilerimizi ve rehber öğretmenlerini tebrik ediyorum. Of Belediyemize de bu faaliyette bize yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 07:40

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21