İmam Hatipli öğrencilerin ekmek ve su israfı hassasiyeti

Of İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Tasarruf ana temalı Resim Sergisi ile vatandaşların ekmek ve su israfına dikkatleri çekildi.

İmam Hatipli öğrencilerin ekmek ve su israfı hassasiyeti

Of İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen “Toplum Hizmeti Etkinliği Resim Sergisi” Atatürk Bulvarında yapıldı.

 

Başbakanlığın “Ekmek İsrafının önlenmesi” hususundaki genelgesinden yola çıkan öğrenciler, Atatürk Bulvarında açtıkları resim sergisinde hazırladıkları “Tasarruf” ana temalı, “Su ve Ekmek İsrafı” konulu resim sergisi ile vatandaşların ekmek ve su israfına dikkatlerini çektiler.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yayınlamış olduğu Ekmek israfı ile ilgili genelgenin kendilerine ilham ilham kaynağı olduğunu belirten Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu; “Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte böyle bir çalışmanın toplumumuza faydalı olabileceğini düşündük. Bütün dünyayı ilgilendiren hayat kaynağımız su ve ekmeğin israf edilmemesi hususunda, “israf haramdır” düsturuyla hareket ederek, halkımızı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla öğrencilerimiz böyle bir çalışma yaparak konuya dikkat çektiler. Böyle bir çalışmaya imza atan öğrencilerimize ve onlara rehberlik edip teşvik eden Görsel Sanatlar öğretmenimiz Ayşe Odabaşı’na teşekkür ediyorum. Ayrıca Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Uğur Karaman ve Müdür Yardımcımız Turgay Akgün'e yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah çevre bilinci oluşturacak bu tarz faaliyetlerimizle halkımız bilinçlendirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21