İmam Hatipli öğrencilerden Kolenli Camii’nde uygulamalı eğitim

Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Metehan Şenocak, Mahmut Berat Aydın ve Ensar Harbutoğlu, Kolenli Orta Camiinde Cuma Hutbesini okuyup, müezzinlik yapıp Cuma Namazını kıldırdılar.

İmam Hatipli öğrencilerden Kolenli Camii’nde uygulamalı eğitim

Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri eğitim sürecinde elde ettikleri mesleki bilgileri pekiştirmek ve tecrübe kazanmak için camilerde uygulama eğitmi yapıyor.

Öğrenciler Metehan Şenocak, Mahmut Berat Aydın ve Ensar Harbutoğlu, Müdür Yardımcısı Hüsamettin Koçbıyık öncülüğünde, Kıyıboyu Mahallesi Kolenli Orta Camiinde Cuma Namazında uygulama eğitimi yaptılar.

11. sınıf öğrencisi olan Metehan Şenocak Cuma Selası ve ezanını okuren sınıf arkadaşı Mahmut Berat Aydın ise Cuma Hutbesini okudu ve Cuma Namazını kıldırdı. Ensar Harbutoğlu ise Cuma Namazı için müezzinik yaptı.

Öğrencilerin ortaya koydukları performansı beğenen cami cemaati, Cuma Namazı sonrasında öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi.

Cuma namazını aynı camide eda eden Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu yaptığı açıklamada; “Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren hocalarımızı tebrik ediyorum. Öğrecilerimiz İmam Hatip Lisemizde aldıkları meslek dersleri eğitimlerinin uygulamasını yaparak pratik yapmış oluyorlar. Cami imamımız Mehmet Türkyılmaz Hocamıza da öğrencilerimize gösterdiği ev sahipliği ve misafirperverlik nedeniyle teşekkür ediyorum. Allah razı olsun kendilerinden. Öğrencilerimize de bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyor, Rabbimden zihin açıklığı temenni ediyorum” dedi.

Camii İmam Hatibi Mehmet Türkyılmaz, namazın ardından öğrenci ve misafirlerine çay ikramında bulundu.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21