İmam Hatipli öğrencilerden İdlib Şehitleri için 30 hatim

Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri İdlib’de şehit düşen Mehmetçikler için okudukları 30 hatmin duasını İstiklal Marşı töreninde dev bayrak eşliğinde yaptılar.

Ülkemizin güvenliği ve milletimizin bekası için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan “Bahar Kalkanı Harekatında” şehit olan Mehmetçikler için Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri 30 sınıftan 30 Hatim ve Fetih Süresi okudular.

İstiklal Marşı töreni için okul bahçesinde toplanan öğrenciler, açtıkları dev Türk Bayrağı eşliğinde okudukları hatimlerin duasını yaptılar.

Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu dua öncesi yaptığı konuşmada, “Tüm milletimiz, her zaman Mehmetçiğinin yanındır. Bizler de okul olarak, güvenlik güçlerimizin devletimizin yanındayız. İdlib’de ve diğer bölgelerde şehit olan güvenlik güçlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Öğrencilerimizi de bu anlamlı davranışlarından dolayı kutluyorum. Allah milletimizin yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

Törende 8. Sınıf öğrencisi Muhammet Coşkuner okunan 30 Hatmin ve Fetih Surelerinin duasını yaptı.

Of İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Vekili İzzet Keleş, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Türkyılmaz ve Mustafa Çapoğlu, öğretmen, öğrenci ve velilerin de katıldığı törende öğrenciler ve katılımcılar yapılan duaya amin dediler, ardından da İstiklal Marşını gür bir ses ile okudular.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 15:51

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şevket BULUTOĞLU
Şevket BULUTOĞLU - 2 yıl Önce

Öğrencilerimizi ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. 30 cüz 600 Fetih süresi okundu. Allah ordumuzu her daim Muzaffer eylesin

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21