İmam Hatipli öğrenciler kısa filmde birinci oldu

Ortaokullar arasında düzenlenen “Adalet” ana temalı kısa film yarışmasında “Adaletli Baba” filmi ile birinciliği elde eden İmam Hatipli öğrenciler, “Haksızlığın Sonu” filmi ile de 3.oldular.

İmam Hatipli öğrenciler kısa filmde birinci oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretmeni Genel Müdürlüğü ve Enser Vakfı iş birliği ile Türkiye genelinde Ortaokullar arasında düzenlenen “Adalet” ana temalı yarışmanın kısa film dalında Of İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri il birinciliğine layık görüldüler.

 

Okul Öğrencilerinden Kerem Vahapoğlu’nun yönettiği; Kerem Vahapoğlu, Begüm Zümra Dönmez, Rümeysa Fatma Ak, Mehmet Hacıkerimoğlu, Muhammet Şişman, Sena Ulu, Alperen Demirel, Melike Semiz, Edanur Özçelik, Mehmet Hacıkerimoğlu, Fatma Ebrar Çakır ve Fatma Kaya adlı öğrencilerin rol aldığı “Doğruluk” alt temalı “Adaletli Baba” filmi il birinciliğine layık görülerek filmin Türkiye genelinde düzenlenecek yarışmada Trabzon’u temsil etmesine karar verildi.

 

Okul öğrencilerinden Emine Kıroğlu’nun yönettiği; Nurgül Alkan, Emine Kıroğlu, Feyzanur Bulut, Rumeysa Hacıahmetoğlu, Rumeysa Karaismailoğlu, Gülhanım Akaydın, Yunus Emre Aydın, Salih Göktaş ve Esmanur Karatay adlı öğrencilerin rol aldığı “Merhamet” alt temalı “Haksızlığın sonu” filmi ise üçüncülüğe layık görüldü.

 

Okul Müdürü Şevket Bulut, başarılı çalışmaları nedeniyle öğrencilerini kutlayarak birincilik elde ederek Of’u ve Trabzon’u Türkiye yarışmasında temsil edecek öğrencilere de başarılar diledi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Allah kulu abdULLAH
Allah kulu abdULLAH - 8 yıl Önce

Sizce aklı baliğ olmak üzere yada bir kısmı olmuş çocuklarımızın kız- erkek olarak birlikte sosyal faaliyetler yapılması ne derece uygundur?
Ama durun siz söylemeden ben söyleyeyim, - Onlar daha çocuk. değil mi? Onların aklı baliğ olmasını da geçsem (ki geçilecek bir durum değil) unutmayalım ki geleceğimiz çocuklarımız yarı çıplak ve makyajlı barbie bebeklerle, Şiddet içeren yahut kız-erkek aşkı yaşayan çizgi filmlerle aklını bulandırmış, bilincine yerleştirmiş oluyoruz.
velhasılı toplumda zorunlu olarak yaşadığımız alanlar ve faaliyetler dışında, Bu tür sosyal faaliyetlerde gelecek neslimizin bilincini ve yaşantısını temiz tutmak vazifemiz.(!) Kuralları bizim koyduğumuzun alanlarda dikkat etmezsek kız-erkek iletişimine gelecekte vah edip dizimizi dövmemiz çok abes olacaktır.
Ve unutmayalım ki ! İslamda kaideler zamana göre değişebilir ancak şeriat ve fıkıh hükmü değişmez !

Şevket BULUTOĞLU
Şevket BULUTOĞLU - 8 yıl Önce

öğrencilerimi bu güzel ve anlamlı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 8 yıl Önce

BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21