banner80

İmam Hatipli öğrenciler bilgilerini yarıştırdılar

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu tarafından sınıflar arasında düzenlenen bilgi yarışmasında öğrencileri bilgilerini yarıştırırken yarışmalar büyük çekişmelere sahne oldu.

İmam Hatipli öğrenciler bilgilerini yarıştırdılar
banner71

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulundaki sosyal kültürel etkinlikler hız kesmeden devam ediyor.

 

Okulda sınıflar arasında düzenlenen bilgi yarışmasında öğrenciler bir yandan bilgilerini yarıştırırken bir yandan da büyük çekişmelere sahne olan yarışmaların heyecanını yaşadılar.

 

Bilgi yarışmasında öğrencilere Türkçe, Fen ve Teknoloji, Matematik, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Din Kültürü, Arapça ve Genel Kültür alanlarından 3’er sorudan olmak üzere toplam 24 soru soruldu.

 

Genel olarak yüksek oranlı cevaplandırmanın yaşandığı yarışmada uzatmalardaki Genel Kültür soruları şampiyonları belirledi.

 

Yarışmalar sonucunda 5. Sınıflarda 5/A sınıfı birinci, 5/E ikinci, 5/H üçüncü oldu. 6. Sınıflarda ise 6/F sınıfı birinci, 6/A ikinci, 6/B üçüncü oldu. 7. Sınıflarda 7/E sınıfı birinci, 7/D ikinci, 7/F üçüncü oldu. Son sınıf olan 8. Sınıflarda ise 8/F sınıfı birinci, 8/E ikinci, 8/B üçüncü oldu.

 

Bilgi yarışmalarında şampiyon olan ve dereceye giren şubeleri tebrik eden Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu;  “Okulumuzda dört yıldır geleneksel olarak düzenlediğimiz “Bilgi Yarışması” öğrencilerimizde tatlı bir rekabete sahne oluyor. Bu yarışma sayesinde hem bilgilerini yokluyorlar hem de eksiklerini görüyorlar. Yarışmaya katılan tüm öğrenci ve onları yetiştiren öğretmenlerini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

 

Dereceye giren öğrenciler okul tarafından daha sonra düzenlenecek ödül töreniyle ödüllendirilecek.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21