İlk teravih kılındı, ilk sahur yapıldı, sıra ilk iftarda

İlk teravih namazını kılan ve ilk sahurlarını yapan Müslümanlar, ilk oruç için niyet ettiler. Günü oruçlu geçirecek olan Müslümanlar ilk iftarı da bu akşam 20.02’de açacaklar.

İlk teravih kılındı, ilk sahur yapıldı, sıra ilk iftarda

11 Ayın Sultanı mübarek Ramazan Ayı başladı. Dün akşam kılınan İlk teravih namazı ile başlayan Ramazan Ayı nedeniyle gece ilk sahurlarını yapan Müslümanlar, ilk oruç için niyet ettiler. Günü oruçlu geçirecek olan Müslümanlar ilk iftarı da bu akşam açacaklar.

 

Of’ta 02.50’deki imsak vakti ile oruca başlayan Müslümanlar, 17 saat 12 dakika sürecek olan ilk orucun ardından 20.02’de iftarlarını açacaklar.

 

Gündüzlerin her geçen gün küçülmesi nedeniyle imsak saati her gün ortalama birer dakika ileri giderken İftar saatleri de ortalama birer dakika geri geliyor. Of’ta son imsak 03.31’de yapılırken son oruçlar ise 19.38’de açılacak.

 

30 gün sürecek olan Ramazan Ayı’nın ardından 8 Ağustos Perşembe günü Ramazan Bayramı’nı idrak edeceğiz. Ramazan Ayı’nın 26.gecesini 27.gecesine bağlayan gece kutlanan Kadir Gecesi ise 3 Ağustos Cumartesi’ni 4 Ağustos Pazar’a bağlayan gece idrak edilecek.

 

Tüm İslam Aleminin ve hemşerilerimizin mübarek Ramazan’ı Şeriflerini kutluyor,  huzurlu ve bereketli bir Ramazan diliyoruz.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ofli
ofli - 8 yıl Önce

8 temmuz perşembe bayram yazdınız... 8 ağustos olmalıydı.. teşekkürler.. iyi yayınlar

Editörün Notu:
Uyarınız için Teşekkürler, gerekli düzeltme yapıldı.

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 8 yıl Önce

HER RAMAZAN AYI MÜSLÜMANLAR İÇİN HAYIR AYI OLUP RAMAZANINIZ MÜBAREK OLSUN , CENABİ ALLAH HERKESE SAĞLIK VE SIHAT VERSİN.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21