İHH’dan Of’ta 7 okulda 21 yetim öğrenciye destek

IHH İnsani Yardım Vakfının "İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi kapsamında Of’ta 7 okulda öğrenciler harçlıklarından yaptıkları katkılarla 21 yetim öğrenciye her ay düzenli yardım yapılıyor.

İHH’dan Of’ta 7 okulda 21 yetim öğrenciye destek
banner71

IHH İnsani Yardım Vakfının 2013-2014 eğitim öğretim yılından beri Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü "İyilikte Yarışan Sınıflar “projesine bu yıl da devam ediliyor. Projenin başladığı günden Mart ayına kadar 111 okulda 290 yetime destek veriyor.

 

İHH Trabzon Şubesi bu yıl 5 yetim ve üzerinde yetim destekleyen okullara teşekkür ziyaretinde bulunuyor. Bu Kapsamda İHH Trabzon Şubesi Başkanı Zühtü Kalma ve Sekreter Mehmet Çınar Of’ta yardımsever okullara teşekkür ziyaretinde bulundu. Of ziyaretlerinde desteklenen her bir yetim için onların anısına birer fidan hediye edilip plaket takdim edildi. Böylece yetimler büyüdükçe fidanlar da büyüyecek.

 

Trabzon’da Rekor Taşhan Meslek Lisesinde

Of’tan projeye çok güzel destekler aldıklarını ifade eden İHH Trabzon Şubesi Başkanı Zühtü Kalma; “Of’tan projemize çok güzel destekler alıyoruz. Of İlçesindeki Taşhan Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde sadece 7 sınıf ile 5 yetime destek vererek Trabzon’da güzel bir rekor sahibi oldu. Üstelik bu öğrencilerimizin çoğu başka illerden gelen gurbetçi çocuklarımızdır. Harçlıklarından arta kalan para ile yetim kardeşlerine destek vererek çok anlamlı bir çalışma yürütüyorlar. Gecen yıl 12 yetime destek veren Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulumuz bu yıl 5 yetim ile yetim sevindirmeye devam etmektedir. Onlar da daha çok destek verebileceklerini ifade ettiler. Trabzon İHH olarak da 596 yetimimize her ay 100 TL annelerinin hesabına para yatırarak düzenli destek olmaktayız. Of’ta kampanyaya iştirak eden okul sayısı şu an için 7 ve desteklenen yetim çocuk sayısı 21 olup katılım oranı günden güne artış göstermektedir. Bir Müslüman kardeşliği,  bir yardımlaşma ve dayanışma etkinliği olan bu uzun soluklu projede aynı anda pek çok İslami ve insanı değerin kazanımı sağlanmaktadır. Bu itibarla başta ilçedeki bütün okullar olmak üzere tüm toplumu bu anlamlı projeye katkıda bulunmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

 

Başkan Kalma ve Sekreter Çınar, Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek projeye katkılarından dolayı Müdür Yardımcısı Mustafa Çapoğlu’na teşekkür plaketi takdim ettiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21