İdris Keskinci son yolculuğuna uğurlandı

Kanal T Yönetim Kurulu Başkanı İdris Keskinci, Güngören’de mahşeri bir kalabalıkla ebediyete uğurlandı.

İdris Keskinci son yolculuğuna uğurlandı

15 Temmuz gecesi evinde kalp krizi geçiren işadamı ve Kanal T  televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı İdris Keskinci, son yolculuğuna uğurlandı.

 

Güngören Merkez Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Ak Parti, MHP ve CHP’li vekillerin yanı sıra, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu başta olmak üzere çok sayıda bürokrat, işadamı ve vatandaş katıldı.

 

Trabzon iş ve cemiyet hayatının da önemli isimlerinden biri olan İdris Keskinci, Güngören’de TÜMBAK ve GÜNBAK gibi iki büyük toptan mağazanın kuruculuğunu yaptı.

 

Dernek ve Vakıflarda önemli görevler aldı

Dernekpazarı Köyleri Yardımlaşma Derneği’nin hem kuruculuğunu hem de başkanlığını yapan Keskinci, aynı zamanda Güngören Esnaf Odaları Başkanlığı görevini de ifa etmiş, Güngörenspor yönetiminde Eski İstanbul Milletvekili, Güngören Belediye Başkanı ve Bakan Yardımcısı Yahya Baş ile de çalışmıştı.

 

Dernekpazarı Köyleri Kültür ve Dayanışma Vakfı ve yönetimi cenazeye gelen mahşeri kalabalıkla yakından ilgilenirken kardeşi Şemsettin Keskinci ve yakınları da taziyeleri kabul etti.

 

Cenaze Namazı kıldıran Esenler Müftüsü Halil Şekerci, “Herkesin hakkına riayet eden, adaletli, vicdanlı bir dostumuzu kaybettik. Yolculuğunda menzili cennet olsun” diyerek Keskinci ile ilgili duygularını paylaştı. İşadamı ve yakın dostu Fikri Kurt, “Dosttan öte bir can’dı. Trabzon cemiyetlerinden, esnaf odalarına, medya dünyasından Dernekpazarı’na kadar her yerde onun imzasını görürdünüz. Kendisini topluma adamıştı” ifadelerini kullandı. 

 

Vatanımıza, milletimize, devletimize sahip çıkalım

Keskinci son konuşması 15 Temmuz’da Kanal T’de yapmıştı. Keskinci şunları söylemişti:

“O gün şehit olmak bize nasip olmadı. Fırsatı kaçırmak kaderimizmiş. Bari bundan böyle sağ oldukça üzerimize düşeni yapalım. Vatanımıza, milletimize, devletimize sahip çıkalım. Bu ihaneti unutmayalım, unutturmayalım”

İdris Keskinci binlerce kişinin dualarıyla, Güngören Köyiçi Merkez Camii mezarlığına  defnedildi.


Haber-Foto Sadullah DERVİŞOĞLU

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 5 yıl Önce

ALLAH RAHMET ETSİN VE GERİDE KALAN TÜM AİLE FERTLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM,

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21