İbrahim Çakır MHP’nin Trabzon 2.sıra adayı

Oflu hemşerimiz İbrahim Çakır, 24 Haziran’da yapılacak olan 27.dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde MHP’nin Trabzon 2.sıra adayı oldu.

İbrahim Çakır MHP’nin Trabzon 2.sıra adayı

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27.dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Trabzon Milletvekilliği için aday adaylığını açıklayan Oflu Hemşerimiz İbrahim Çakır, 2.sıradan aday oldu.

 

1999 ve 2002 yıllarında yapılan 21. ve 22.dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde MHP’den Trabzon Milletvekili Adayı olarak listeye giren, 2011 ve 2015 seçimlerinde de aday adayı olan Eğitimci İbrahim Çakır, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler için de aday adayı olmuştu.

 

MHP Genel Merkez tarafından dün açıklanana aday listelerinde İbrahim Çakır Trabzon’dan 2.sıra adayı oldu. Listenin birinci sıra adayı ise İl Başkanı Nihat Birinci oldu.

 

İşte MHP’nin Trabzon Aday Listesi;

1- Nihat Birinci

2- İbrahim Çakır

3-Murat Aksoy

4- Emirhan Seçkin

5- İsmail Hakkı Kalyoncu

6-Emirhan Cevahir

 

İbrahim Çakır Kimdir?  
1960 yılında Of Doğançay Mahallesi’nde doğan Çakır, İlk, orta ve lise tahsilini Of'ta tamamladı. Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesini bitirdikten sonra, yurdun çeşitli yerlerinde öğretmenlik ve idarecilik görevlerinde bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgisayar Eğitimi ve Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Yerleştirme Merkezi (ÖDYM) Müdür Yardımcılığı ve Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Bakan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 21. ve 22. dönem milletvekilliği genel seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisinden Trabzon Milletvekili adayı olarak katıldı. Türk Eğitim Sendikası, Kamu Çalışanları Vakfı, Ankara Karadenizliler Derneği, Karadeniz’in Özelliklerini Yaşatma Derneği, Türk Ocakları gibi kitle teşkilatlarında üye ve yönetici olarak görev yaptı. Halen merkezi Ankara’da bulunan Of ve Çevresi Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı olan İbrahim Çakır evli ve üç çocuk babasıdır.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21