Hutbe okuma bölge finalleri Of'ta yapılacak

Amasya, Giresun, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Yozgat ve Trabzon illerinin yer aldığı 9 ilden 12 öğrencinin yarışacağı 2. Bölge Hutbe Okuma Yarışması Of'ta yapılacak.

Hutbe okuma bölge finalleri Of'ta yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde İmam Hatip Liseleri arası hutbe okuma yarışması düzenleniyor.

İl elenmelerinde başarılı olan öğrenciler illerini temsilen bölge finallerine katılıyor. Amasya, Giresun, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat illerinin yer aldığı 9 ilden 12 öğrencinin yarışacağı 2. Bölge Hutbe Okuma Yarışması Of'ta yapılacak.

11 Mart Cuma günü İrfanlı Mahallesinde bulunan Fetih Camiinde yapılacak olan yarışma öncesinde Koordinatör Okul olan Of Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, yarışma ile ilgili çalışmaları titizlikle yürütüyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da çalışmaları yakından takip ediyor.

Böyle güzel ve anlamlı bir yarışmanın Of’ta düzenlenecek olmasının mutluluk verici olduğunu belirten Müdür Kabahasanoğlu; "Tüm tedbirlerimizi aldık ve çalışmalarımıza devam diyoruz. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız inşallah. İlçe olarak hem program konusunda hem de Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencimizin yarışmada Trabzon ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Rabbimden işlerimizde kolaylıklar vermesini temenni ediyor, tüm katılımcılara başarılar diliyorum" sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21