HMB Ulusoy Lisesi Proje okulu oldu

Trabzon’un tek Denizcilik Bölümüne sahip lisesi olan Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin Denizcilik Bölümü, Liselere Giriş Sınavı ile öğrenci alacak.

HMB Ulusoy Lisesi Proje okulu oldu

Milli Eğitim Bakanlığı mesleki eğitimi geliştirmek, kalitesini artırmak, çağın ve ülkenin ihtiyaçlarına uygun hale getirmek için yeni çalışmalar yürütüyor.

Türkiye genelinde 1000 adet meslek lisesi proje okul haline getirildi. Bu kapsamda Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi de proje okul oldu.

Trabzon’un tek Denizcilik Bölümüne sahip olan Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin Denizcilik Bölümü artık Liselere Giriş Sınavı ile öğrenci alacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek okulla ilgili yapılan ve yapılması gereken çalışmalar hakkında Okul Müdürü Bülent Saka’dan bilgi aldı.

Milli Eğitim Müdürü Kabahasanoğlu ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Milli Eğitim Bakanlığımız mesleki eğitime büyük önem veriyor. Geleceğin dünyası ve Türkiyesi için gerekli ara eleman yetiştirme ihtiyacı her geçen artıyor. O nedenle bakanlığın Türkiye genelinde 1000 tane meslek lisesinin proje okulu kapsamına alması geleceğin Türkiyesine büyük katkı vereceğine inanıyorum. Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki Teknik Anadolu Lisemizin de proje okulu olması ilçemiz ve bölgemizin eğitimine olumlu etki yapacaktır. Denizcilik Bölümümüze gelecek yıl sınavla öğrenci alacağız. Böylece öğrenci profilimizde de önemli değişiklikler olacaktır. Proje okulu olması nedeniyle öğretmen kadromuzun da değişmesi imkanı doğdu.. Ziyaretimizde gerek okul müdürümüz gerek alan şeflerimiz gerekse öğretmenlerimizin çalışması ve heyecanı bizleri gelecek adına daha da umutlandırdı. Elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Eğitimde hep birlikte inşallah daha güzel işlere imza atacağız. Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki Teknik Anadolu Lisemizin proje okulu olmasının ilçemize, bölgemize ülkemize hayırlı olmasını dilyor, tüm çalışma arkadaşlarıma Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum.” diyerek düşüncelerini belirtti.

Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Denizcilik Bölümü Alan Şefi Safiye Nezir Çubukçu İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu’na Trabzon Limanı Gümrük Muhafaza Müdürlüğü tarafından okullarına eğitim amaçlı bağışlanan ve adını vefat eden eski Denizcilik Bölümü Öğretmeni Adnan Erbay’ın adını verdikleri gemiyi tanıtarak gemide yapılan tadilat ve öğrenciler için yapacakları projeler hakkında bilgi verdi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 19:25

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21