Hız engelleyiciler sürücüleri isyan ettiriyor

Of’ta yol güzergahlarına yerleştirilen hız engelleyiciler, sürücüleri isyan ettiriyor. Araçlarını kırdıklarını ifade eden sürücüler engelleyicilere değil, konulan engellerin şekillerine itiraz ediyor.

Hız engelleyiciler sürücüleri isyan ettiriyor
banner71

Of’ta sahil yolu, Sanayii Caddesi ve Barbaros Caddesi üzerine yerleştirilen hız engelleyiciler sürücüleri isyan ettirdi.

 

Hız engelleyicilere karşı olmadıklarını belirten sürücüler; “Her sürücü kurallara uymuyor. Bunu biliyoruz. Özellikle genç arkadaşlarımız hızlı araç sürüyor. Yayalara dikkat etmiyor. Bu nedenle hız engelleyicilerin konulması doğrudur. Ancak bu engelleyicilerin araçlarımıza zarar vermemesi lazım. Yerleştirilen engeller resmen köşeli. Aracımızı tamamen durdurup geçsek bile ön takımlara zarar veriyor. Daha uygun hız engelleyiciler var. Büyükşehirlerde  bunların örnekleri var. Ofd’ta da onlardan istiyoruz” dediler.

 

Özellikle Sahil yolunda Jandarma ve Sağlık Ocağı önündeki engellerin uzaktan fark edilmediğini ve gerekli uyarıcıların bulunmadığını ifade eden sürücüler, “20-30 km süratle bile bu engellerden geçmek mümkün değil. Tamamen durmamız gerekiyor. Ancak uzak mesafeden bu engeller fark edilmiyor. Yolda veya kenarlarda uyarıcı levhalar veya işaretler yok. Araçlarımızda ön takım kalmadı. Yetkililerin bu engelleri daha uygun malzemelerle değiştirmeleri gerekiyor” ifadelerini kullandılar.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21