Hilmi Saral; Cumhurbaşkanı benim de Cumhurbaşkanım

CHP Of Belediye Başkan Adayı Hilmi Saral; “Rakip olan bir partinin adayı resminin yanına Cumhurbaşkanının resmini de koyuyor. Ben şimdi Salim başkanla mı yarışıyorum, yoksa Cumhurbaşkanıyla mı yarışıyorum. Cumhurbaşkanı benim de Cumhurbaşkanımdır” dedi.

banner71

CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın CHP’den Of Belediye Başkan Adayı olan Hilmi Saral, İyi Parti Of İlçe Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında seçim sürecine dair önemli açıklamalar yaptı.

 

İYİ Parti Of İlçe Başkanı Avni Karamustafaoğlu ve CHP Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu’nun selamlama konuşmalarıyla başlayan toplantıda konuşan Hilmi Saral; “Adaylık teklif edildiğinde partimin oyunu arttırırım diye düşünürken bugün en güçlü aday olduğumu düşünüyorum” dedi.

 

İşte Saral’ın açıklamasından bazı bölümler;

 

En güçlü aday benim

Adaylık bana teklif edildiğinde Partimin oyunu arttırırım diye düşünüyordum. Şimdi en güçlü belediye başkanı adayı olarak kendimi görüyorum. Bunda bu iki ilçe başkanımızın çok büyük katkısı var. Ben başladığım günden bugüne genel siyaset konuşmaktan çok Of’un sorunlarıyla ilgili konuşmayı tercih ettim. Ancak bazı noktalara da değinmek istiyorum. 

 

Cumhurbaşkanı benim de Cumhurbaşkanımdır

Ben Of’ta bir partinin resmi adayı, bir diğer partinin de desteklediği aday olarak görev yapıyorum. Rakip olan bir partinin adayı resminin yanına Cumhurbaşkanının resmini de koyuyor. Ben şimdi Salimle mi yarışıyorum, yoksa Cumhurbaşkanıyla mı yarışıyorum diye endişe yaşıyorum. Bir Türk vatandaşı olarak halı olarak da şunu düşünüyorum. Eğer onun yanında Cumhurbaşkanı varsa Cumhurbaşkanı benim de Cumhurbaşkanımdır. Benim de yanımda olmalı. Ben de Cumhurbaşkanıyla bir resim çektireyim onun resminin karşısına hem Cumhurbaşkanıyla ben, benim resmimin karşısına hem Cumhurbaşkanıyla o olsun. Ama ülkemizin getirildiği durumda bu düşünce fantastik bir şey geliyor size. Ben şimdi bir partinin genel başkanını eleştirecek olsam zinhar ağzımı açmıyorum eleştirmek için Cumhurbaşkanına hakaret etmekten yargılanma durumuyla karşılaşabilirim. Böyle bir demokrasi olabilir mi?

 

Demokratik bir yönetim kuracağız

Eğer seçilirsek her üç ayda bir meslek odalarıyla, esnaf temsilcileriyle, sendikalarla ve muhtarlarla düzenli toplantılar yapacağız. Belediye başkanı o toplantıların başkanı olacak. O toplantılarda herkes Of’un sorunlarıyla ilgili düşüncelerini söyleyecek. Tespit edilen sorunun çözüm önerileri orda konuşulacak. Alınan karar belediye tarafından uygulanacak. Yani Of’ta demokratik bir yönetim kuracağız.

 

Başkan olarak danışmanlık hizmeti vereceğiz

Her Perşembe günü halk günü yapacağız. Belediyenin girişindeki tahsilat odası olarak kullanılan oda Perşembe günleri belediye başkanının makam odası olacak. Belediye ile ilgili sorunu olan vatandaş özel kaleme, sekretere uğramadan kahveye girer gibi belediye başkanının yanına girecek. Problemini söyleyecek orada çözüm aranacak. Sorun belediye ile ilgili ise zaten hemen orada çözülecek. Başka dairelerle ilgili ise başkan hemen ilgili daireyi arayarak vatandaşa danışmanlık hizmeti verecek.

 

Hilmi Saral’ın konuşmasının tamamını ekteki videodan izleyebilirsiniz.

 

Millet İttifakı kapsamında CHP ile İYİ Parti Of’ta seçime CHP’nin adayı Hilmi Saral’ın başkan adaylığında girerken her iki parti de belediye meclisi için ayrı ayrı listelerle seçime girecek.

 

İşte CHP’nin Of Belediyesi Meclis Üyesi Aday Listesi;

 

Kontenjan Adayları;

1-Mahmut Özcan

2-Dursun Semiz

 

Asil Liste;

1-Hüseyin Şahin,

2-Bülent Saral

3-Niyazi Yar

4-Yahya Öztür

5-Ömer Öztel

6-Halime Abdik

7-Hayrettin Kaptanoğlu

8-Emine Saral

9-Mustafa Konda

10-Cafer Beykoz

11-Engin Ustabaş

12-Aleyna Akyüz

13-Mustafa Akyüzlü

 

 

 

İşte İYİ Parti’nin Of Belediyesi Meclis Adayları Listesi;

1- Engin Çakıroğlu

2- Serkan Kul

3- Mehmet Bayalan

4- Dursun Ali Muratoğlu

5- Meliha Uzun

6- Enes Çakır

7- Emine Hacıbektaşoğlu Cebeci

8- Adem Kuru

9- Engin Eray Ayaydın

10- Hasan Aydın

11- Kürşat Cordanoğlu

12- Ahmet Kapıcıoğlu

13- Mehmet Ali Bayraktar

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 2 yıl Önce

BAŞARILAR DİLERİM.

OFLU
OFLU - 2 yıl Önce

Başkan adayı Hilmi beyin tesbitine katılıyorum.Adaylar birbirleriylemi yarışıyor yoksa heppimizin Cumhurbaşkanı olan Cumhurbaşkanımızlamı?

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21