Hayrat’ta gezici araçla Kanser taraması

Trabzon Umut ve Savaşım Derneği tarafından Trabzon ve ilçelerinde düzenlenen meme Kanseri taramasında yaklaşık 2500 kadına tarama yapıldı.

Hayrat’ta gezici araçla Kanser taraması

Trabzon ve ilçelerinde gezici araçla tarama yapan Trabzon Umut ve Savaşım Derneği, Meme kanserine savaş açtı. Of’un ardından Hayrat’ta düzenlenen etkinlikle 80 kadına meme kanseri taraması yapıldı.

 

Etkinliğin ardından düzenlenen kapanış programına Trabzon Valisi Abdül Celil Öz’ün eşi Rukiye Öz, Hayrat Kaymakamı Tuğba Genç, Trabzon Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Kasapoğlu, Trabzon Umut ve Savaşım Derneği Vakfı Başkanı Nimet Baki, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu ve vatandaşlar katıldı.

 

Törende konuşan Rukiye Öz; "Kanser hastalıklarında kadınlar için en önemli hastalıların başında meme kanseri gelmektedir. Böyle bir taramanın önleyici tedbir olarak gezici kanser tarama aracıyla yapılması çok önemlidir. Kırsal kesimdeki hanım vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi beni oldukça mutlu etti” dedi.

 

Türkiye’de ilk Gezici Meme Kanseri Tarama aracının Trabzon’da olduğunu belirten Trabzon Umut ve Savaşım Derneği Vakfı Başkanı Nimet Baki; “Tarama aracıyla Trabzon genelinde 2500 kadına ulaşıldı. Mart ayına kadar 3000 kadına ulaşılması hedefleniyor. Aracımızla diğer illerimize de hizmet vermekteyiz. Daha önce Balıkesir, Çankırı ve Karaman illerinde yaklaşık 8 bin kadına meme kanseri taraması yapıldı. Tarama faaliyetlerimiz sürecek” diye konuştu.

 

Programın ardından davetlilere çeşitli ikramlar yapıldı. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21