Hayrat Halk Eğitimi 600 kursiyere eğitim verdi

Hayrat Halk Eğitimi Merkezi’nin yılsonu etkinliğinde düzenlenen kurslarda eğitim alan kursiyerlerin ürün ve becerileri sergilendi.

Hayrat Halk Eğitimi 600 kursiyere eğitim verdi
Hayrat Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen yılsonu sergisinde sahnelenen eserler beğeni topladı.
 
Şelale Restoran’da düzenlenen törende konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Öztürk, “Halk Eğitimi Kurslarımız, vatandaşlarımız için önemli bir fırsattır. Kurslarımıza gelen vatandaşlarımız, ev ve iş stresinden uzaklaşma fırsatı bularak, yeni arkadaşlıklar ve yeni dostluklar elde ederek hem eğleniyorlar, hem de dinlenme fırsatı bulabiliyorlar” ifadelerini kullandı.
 
Sezon boyunca 19 meslek ve 9 kültürel kurs açtıklarını belirten Öztürk, “Dokuz lisans, yedi usta öğretici ve iki kadrolu idarecimizle birlikte toplam 28 kurs açtık. Bu kurslarımızda 326 bayan ve 274 erkek olmak üzere toplam 600 kursiyere eğitim verme fırsatı yakaladık. Ayrıca düzenlediğimiz 7 seminerimizle de 85 vatandaşımıza ulaşarak bilgilendirme yapma şansı yakaladık” diye konuştu.
 
Törene Hayrat Kaymakamı Ömer Dereci, Halk Eğitimi Merkezleri Başkanı Mustafa Çağlayan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Uzunali, Müftü Hayrettin Kılıçbay, Garnizon Komutanı, Daire Amirleri, Okul Müdürleri ve kursiyerler katıldı.
 
Törende kurslarda eğitim alan öğrenciler kemençe ve türkü becerilerini sahnelerken, törene katılan davetliler sergiyi gezerek kursiyerlerin hazırladığı ürünleri incelediler.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21