Hayırsever işadamı Cemal Yeşilyurt vefat etti

Of'un yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan hayırsever işadamı Cemal Yeşilyurt (82) vefat etti.

Hayırsever işadamı Cemal Yeşilyurt vefat etti

Of’a ve mahallesi Yemişalan’a yaptığı hayırlarla Of’un önemli değerlerinden biri olan işadamı Cemal Yeşilyurt (82) vefat etti.

İş yaşamını Samsun’da sürdüren ancak doğduğu ve büyüdüğü memleketi Of’tan hiç kopmayan Cemal Yeşilyurt, tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti.

Hikmet, Necdet ve Fikret kardeşlerin babası olan Cemal Yeşilyurt, Yeşilyurt Grup’un Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyordu.

Babası Ali Yeşilyurt’un adını taşıyan İmam Hatip Ortaokulu ile annesi İlve Yeşilyurt’un adını taşıyan İmam Hatip Lisesi Kız Yurdu’nu Of’a kazandıran Cemal Yeşilyurt, Yemişalan Mahallesi’ne de yaptırdığı Mimar Sinan Camii ve yol yatırımlarıyla komşularının ve Of halkının takdirini topladı.

Cemal Yeşilyurt’un cenazesi Samsun Tekkeköy Yeşilyurt Demir Çelik Camiinde düzenlenen helalleşme törenin ardından Of’a getirildi. 28 Kasım Cumartesi günü öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedilecek.

Cemal Yeşilyurt kimdir?

1938 yılında Of’un Yemilşalan Mahallesi’nde 6 çocuklu bir ailenin dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelen Cemal Yeşilyurt, ilk ve orta öğretimini Of ilçesinde tamamladı. 1953 yılında Of-Samsun arası çalışan otobüsleri de olan Cemal Yeşilyurt, yaptığı yatırımlarla, istihdama ve ekonomiye sağladığı katma değerlerin yanı sıra eğitimden sağlığa birçok alanda sosyal sorumluluk çerçevesinde verdiği destekle ismi anılırken, Yeşilyurt markasını Türkiye'nin saygın gruplarından biri haline getirdi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Yaşar
Mustafa Yaşar - 1 yıl Önce

Rabbim mekanını cennet eylesin. Tüm Of halkının başı sağolsun. Gittiği her yerde iz bırakan, özellikle memleketimiz Of’a Oflulara her zaman destek oldu. Yaptırdığı eserlerin yanısıra ihtiyaçlı ailelere büyük destekleri oldu. Özellikle pandemi döneminde de çok yardımları oldu. Yaptığı herbir yardımla Oflu olarak gurur duyduk. Biz kendisinden razıydık. Rabbim de razı olsun. Mekanı cennet, derecesi Ali olsun.
Tüm insanlığın başı sağ olsun.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21