Hayırsever Başkanlardan Pınaraltı ve Bölümlü’ye ZEM Sınıfı

Of Kaymakamlığı tarafından başlatılan her okula “Zenginleştirilmiş Eğitim Sınıfları” projesi kapsamında hayırseverlerin destekleriyle Pınaraltı ve Bölümlü İlkokullarına ZEM sınıfı yapıldı.

Hayırsever Başkanlardan Pınaraltı ve Bölümlü’ye ZEM Sınıfı

Of Kaymakamlığı tarafından bilgiyi alan zihinlerin geliştirilmesi amacıyla hayırseverlerin desteleri alınarak yapımı gerçekleştirilen “Zenginleştirilmiş Eğitim Sınıfları” minik öğrencilerin kullanımına sunuluyor.

 

Avrupa standartlarında eğitim modelinin uygulandığı ve öğrencilerde gelişen dünyanın şartlarına teknolojiye uyumlu, eğitimde farklı metotları kullanabilen, düşünce yeteneklerini problemlerin çözümünde farklı açılardan geliştirebilen nesillerin yetişmesi amacıyla hayata geçirilen zenginleştirilmiş eğitim sınıfları, Of’ta bulunan 14 İlkokulda yapılarak eğitim camiasının hizmetine veriliyor.

 

Bu kapsamda daha önce yapımı tamamlanarak açılan Şehit Öğretmen Ali Bulut ve İhsan Karadeniz İlkokulu sınıfları öğrencilere eğitim vermeye başlamıştı. Eylül ayına kadar tüm sınıfların bitirilmesini planlayan Of Kaymakamı Eren Arslan tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde hayırseverlerden alınan destek ile Bölümlü Mehmet Akif Ersoy ve Pınaraltı İlkokullarının da sınıflarının yapımı tamamlanarak karne töreni öncesi öğrencilerin çifte mutluluk yaşaması sağlandı.  

 

Proje ile öncelikle öğrencilerin zihninin geliştirilmesi amaçladıklarını belirten Of Kaymakamı Eren Arslan; “Eğitim bu ülkenin en önemli sorunu. UNDP’nin Dünyada ki gelişmişlik endeksine baktığımızda eğitim noktasında ülkemizde ortalama eğitim süresi 6,5 yıl. Bu gelişmiş ülkeler ile kıyaslandığında son derece düşük. Bizim ülke olarak bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Çünkü eğitimin olmadığı yerde bir çok sorun ile karşılaşıyoruz. Eğitim süremizi ve kalitemizi arttırdığımızda bu sorunları aşacağız” dedi.

 

Zenginleştirilmiş Eğitim Sınıflarında Avrupa standartlarında eğitim modellerinin uygulandığına dikkat çeken Arslan; “Bugün açılışını yapacağımız bu sınıflarımızın yapımını üstlenen Ballıca eski Belediye Başkanımız Hasan Çakır ve Of Çaykara Hazır Beton Firmasına buradan şükranlarımı sunuyorum. Diğer sınıflarında oluşturulması için görüşmelerimiz devam ediyor. Okullarımız açılmadan önce inşallah tüm sınıflarımızı bitirmiş olarak eğitim ve öğretime başlayacağız” dedi.

 

Sınıfların açılış törenlerine Of Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Neşat Daler, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şaban Şahin, İlçe Müftüsü Recep Onat, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Barış Çağlar, Hayırsever işadamları Ballıca Eski Belediye Başkanı Hasan Çakır, Bölümlü Belediyesi Eski Başkanı, Of Çaykara Hazır Beton Firması ortaklarından ve Of Belediye Meclis Üyesi Faruk Öztürk, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21