Halk eğitimini çok önemsiyoruz

Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Usta Öğreticilere bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Halk eğitimini çok önemsiyoruz

Of’ta 2018-2019 eğitim öğretim yılı tüm eğitim kurumları faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Of halkına önemli eğitim hizmeti veren Of Halk Eğitim Merkezine bağlı kurslarda çalışan Usta Öğreticilere yönelik 2. dönem bilgilendirme toplantısı yapıldı.


Yaygın Eğitim Kurslarının iş ve işlemleri, Yaygın eğitim nedir? Halk Eğitim Merkezi Kurslarında görev alabilmenin şartları nelerdir? Yaygın Eğitimden kimler faydalanır? Kurs açma kriterleri nelerdir? e- yaygın modülü nedir? Kurslar nerede açılır? Kurs denetimleri nasıl ve kimler tarafından yapılır? Bu ve benzeri yaygın eğitim kursları ilgili bilgilendirme toplantı icra edildi.


Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda yapılan toplantıya Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir, Of Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Dunay, Of Halk Eğitim Merkezi öğretmen ve Usta Öğreticileri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu yaptı. Müdür Kabahasanoğlu konuşmasında; “Ülkemizde eğitim örgün ve yaygın olarak iki şekilde gerçekleştiriliyor. Okulda eğitimi nasıl önemsiyorsak, sizlerin açtığı kursları en az onlar kadar önemsiyoruz. Biz sizleri önemli paydaşlar olarak görüyoruz. Sizler eğitim ailemizin önemli parçalarısınız. Sizler 7’den 77’ye kadar tüm halkımızın ihtiyaç duyduğu kursları açarak hem onları eğitiyorsunuz hem de onlara para kazandıracak meslekler öğretiyorsunuz. Onun için ülkemizin kalkınmasına önemli katkı veriyorsunuz.  Sadece dikiş, nakış öğretmiyor, sosyal, kültürel, sportif anlamda da halkımızı eğitiyorsunuz. Kursiyerlerimize iş öğretirken iş ahlakı, ülkemizin milli ve manevi değerleriyle ilgili önemli bilgileri vermeyi ihmal etmeyin. Rabbimden sağlık, sıhhat ve çalışmalarınızda başarılar diyorum. ” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Of İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir de yaptığı kısa konuşmasında,” Of Halk Eğitim Merkezimizde verdiğimiz eğitimi çok önemli görüyoruz. Sizler burada yaşları itibariyle her yaş grubundan insana eğitim veriyorsunuz. Bu nedenle sizlerin işi örgün eğitimden daha çok fedakârlık gerektiriyor. Bizler Of Eğitim Ailesi olarak birlik ve beraberlik içinde çalıştıkça daha güzel işler başaracağımıza inanıyor, hepinize sağlıklı ve başarılı çalışmalar diliyorum” sözleriyle duygularını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21