Halk Eğitim Merkezlerine ilgi artarak devam ediyor

Of Halk Eğitim Merkezini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Teke ve Halk Eğitim Merkezi Müdür Muhammet Şevket Şahin’den faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

Halk Eğitim Merkezlerine ilgi artarak devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda sürdürülen örgün eğitimin yanında 7’den 70’e ülkedeki bütün vatadaşların ihtiyaç duyduğu alanlarda halkın eğitimini sağlayan yaygın eğitim kurumları olan Halk Eğitim Merkezlerindeki eğitim faaliyetlerine büyük önem veriyor.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş da konununu ehemmiyetine binaen okul ziyaretlerinin yanında Halk Eğitim Merkezlerinde açılan kursları ziyaret ederek öğretmen ve kursiyerlerle buluşuyor.

Of Halk Eğitim Merkezini ziyaret eden Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Teke ve Halk Eğitim Merkezi Müdür Muhammet Şevket Şahin’den kurum hakında brifing aldı.

Müdür Aktaş, Of Halk Eğitim Merkezinde devam eden kurslarda eğitim gören kursiyerleri de sınıflarında ziyaret ederek onlarla sohbet etti.

Müdür Aktaş ziyarette yaptığı değerlendirmede; “Halk Eğitim Merkezlerimizdeki eğitimi çok önemsiyoruz. Bakanlığımız pandemi nedeniyle Halk Eğitim Merkezlermizde kesintiye uğrayan, azalan ilgiyi yine en üst seviyeye çıkartmak için büyük çaba sarfediyor. Bizler de onun için alanda arkadaşlarımızı ziyaret ederek onların moral ve motivasyonu, azim ve kararlılığını artırmak istiyoruz. Of Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslardaki ilgi ve katılımdan mutlu olduk. Hocalarımızın ve kursiyerlerimizin arzu ve kararlılığınıı fevkalade olumlu buldum. Her yaştan kursiyerlerimiz pandeminin olumsuz etkilerinden kurtulmanın, yeniden bir beceri kazanmanın mutluluğunu yaşadığını gördüm. Bu kurslar sayesinde kursiyerlerimiz hem yeni arkadaşlılar kurarak sosyalleşiyor, hem bir beceri kazanıyor hem de aile bütçelerine katkı sağlayacak duruma geliyorlar. Bizler de bu zamana kadar elimizden gelen desteği verdik inşallah bundan sonra da vermeye de devam edeceğiz. Çalışmalarında tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum. Kurum idarecilerimizi ve öğretmenlerimizi başarılı çalışmaları nedeniyle tebrik ediyorum. Rabbimden kazasız, belasız, sağlıklı bir yıl geçirmenizi diliyorum.” dedi.

Günün anısına Of Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerince yapılan tablo Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş’a taktim edildi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21