Halk Eğitim Merkezinde Engelliler Günü kutlaması

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Of Halk Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen sürpriz kutlama ile kutlandı.

Halk Eğitim Merkezinde Engelliler Günü kutlaması

3 Aralık, engellilerin yaşadıkları sıkıntı ve engellere dikkat çekmek için dünyanın dört bir yanında Dünya Engelliler Günü olarak kutlanıyor.

Bu amaçla ülkemizde de çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Of’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sürpriz bir kutlama ile kutlandı.

Of Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen kutlamaya Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediyesi Meclis Üyesi Ömer Çakıroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Kurum Müdürü Muhammet Şevket Şahin, Müdür Yardımcıları İbrahim Ak, Hakan Kanlı, Resim Öğretmeni Hacı Terzi ve öğrenci velileri katıldı.

Öğrencilerle birlikte pasta kestikten Kaymakam Çiçek; “Sizlerin nezdinde bütün engelli kardeşlerimizin bu özel gününüzü kutluyorum. Burada yaptıklarınızı, becerilerinizi görünce çok mutlu oldum. Çok güzel işlere imza atıyorsunuz. Ailelerinizi, öğretmen ve idarecilerinizi de tebrik ediyorum. Bizlere hayata dair çok güzel mesajlar veriyorsunuz. Sizlerin imkan ve kabiliyetlerinizi artırmak için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Toplum olarak da sizlerin engellerine yeni engeller katılmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bundan sonraki yaşamlarınızda sağlıklı ve başarılı nice güzel yıllar geçirmenizi diliyorum. Rabbim yardımcınız olsun sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

Konuşmanın ardından Kaymakam Çiçek ve Meclis Üyesi Çakıroğlu öğrencilere hediye taktim etti.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21