Halk Eğitim Kursları sadece dikiş nakış kursları değildir

Of İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir tarafından Halk Eğitim Merkezlerine bağlı kurslarda çalışan Usta Öğreticilere bilgilendirme eğitimi verildi.

Halk Eğitim Kursları sadece dikiş nakış kursları değildir

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezlerine bağlı kurslarda çalışan Usta Öğreticilere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

Yaygın Eğitim Kurslarının iş ve işlemleri, Yaygın eğitim nedir? Halk Eğitim Merkezi Kurslarında görev alabilmenin şartları nelerdir? Yaygın Eğitimden kimler faydalanır? Kurs açma kriterleri nelerdir? e- yaygın modülü nedir? Kurslar nerede açılır? Kurs denetimleri nasıl ve kimler tarafından yapılır? Bu ve benzeri yaygın eğitim kursları ilgili bilgilendirme toplantı icra edildi.

 

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nda yapılan bilgilendirme eğitimi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir tarafından verildi.

 

Halk Eğitim Kurslarının sadece dikiş nakış kursları olmadığını ifade eden Bedir; “Halk Eğitim Kursları dikiş nakış kursları değildir. Elbette dikiş nakış kursları da açılıyor, fakat sadece bu kurslar açılmıyor. Çağın ihtiyacına göre bireylerin ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda toplumun taleplerini karşılamak için vardır Halk Eğitim Merkezleri. Bu talepler doğrultusunda da kurslar açıyor ve vatandaşlarımızın istihdamına katkıda bulunuyoruz. Usta öğreticilik asla bir ek iş değildir. Usta Öğreticiler olarak sizler bizim önemli mesai arkadaşlarımızsınız. Sizlerle birlikte topluma önemli eğitim hizmeti sunuyoruz. Bundan sonra da göstereceğiniz gayret ve çalışmalardan dolayı sizleri tebrik ediyor, sizlere başarılar diliyorum” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21