Hafızlık ve Ezan birincisi Ali Yeşilyurt İmam Hatip’ten

Vakfıkebir’de düzenlenen “Genç Muhafızlar ve Genç Bilaller” hafızlık ve ezanı güzel okuma yarışmalarında Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Yusuf Öztürk ve Selahattin Bilgin birinci oldular.

Hafızlık ve Ezan birincisi Ali Yeşilyurt İmam Hatip’ten

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip ortaokulları arasında düzenlenen “Genç Muhafızlar ve Genç Bilaller” adlı hafızlık ve ezanı güzel okuma yarışmalarının Trabzon ayağı elemeleri Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda yapıldı. 

 

28 İmam Hatip Ortaokulu’nun katıldığı “Hafızlık” ve “Ezanı Güzel Okuma” yarışmalarında Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri birinci oldular.

 

Hafızlık yarışmasında 7/H sınıfı öğrencisi Yusuf Öztürk Trabzon İl birincisi olurken, “Ezanı Güzel Okuma” yarışmasında ise 8/H sınıfı öğrencisi Selahattin Bilgin Trabzon İl birincisi oldu. 7/H sınıfı öğrencisi Ensar Harbutoğlu ise 28 imam hatip ortaokulu arasındaki “Hafızlık” yarışmasında 4. oldu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu şampiyon öğrencileri makamında kabul ederek ödüllendirdi.

 

Ödül töreninde bir konuşma yapan Müdür Kabahasanoğlu, “Bu başarıdan dolayı emeği geçen okul idaresini, hocalarını, ailelerini tebrik ediyorum. Bu öğrencilerimiz hem Zehra Hatun Kuran Kursunda hafızlıklarını yapıyor hem de okullarında eğitim- öğretim görüyorlar. Okulu ve Kuran Kursunu birlikte  başarıyla yürütüyorlar. Bu yavrularımız hem akademik başarıyı hem de hafızlığı birlikte başarıyla yürüttükleri için de ayrıca onları kutluyorum. Adeta çift kanatlı kuş gibi donanıma sahip oluyorlar. İnşallah bu öğrencilerimiz ülkemizin aydınlık geleceğine büyük başarılar sağlayarak önemli katkılarda bulunacaklar. Rabbim yollarını ve bahtlarını açık etsin. Bundan sonra da elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.” Diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris kabahasanoğlu, Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şevket Bulutoğlu, Zehra Hatun Kuran Kursu Müdürü Recep Koç, Kurs hocalarından Arif Öztürk, Yusuf Haşıl, Cemil Ayaloğlu, dereceye giren öğrenciler katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21