banner80

Hacımurtezaoğlu ve Küçükakyüz ailelerinin acı günü

Babası tarafından öldürülen ODTÜ Öğrencisi Oğuz Hacımurtezaoğlu (22) ile tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz’ün akrabası İzzet Küçükakyüz, Of’ta düzenlene cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandılar.

Hacımurtezaoğlu ve Küçükakyüz ailelerinin acı günü
banner71

Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Emekli Albay Oktay Hacımurtezaoğlu'nun (62) tabancayla vurarak öldürdüğü üniversite öğrencisi oğlu Oğuz Hacımurtezaoğlu (22) ile tedavi gördüğü hastanede vefat eden Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz Paşa’nın yakın akrabası Of esnafları’ndan İzzet Küçükakyüz son yolculuklarına uğurlandılar.

 

25 Eylül Salı günü Trabzon’da meydana gelen olayda psikolojik sorunları bulunduğu iddia edilen emekli albay Oktay Hacımurtezaoğlu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi olan oğlu Oğuz Hacımurtezaoğlu'nu öldürmüş, eşi Ayşe Hacımurtezaoğlu (55) ile kızı Büşra Hacımurtezaoğlu (24)’nu ise yaralamıştı.

 

Olayda hayatını kaybeden Oğuz Hacımurtezaoğlu ile yaklaşık bir yıldır hastalıklarla mücadele eden Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz Paşa’nın yakın akrabası Of esnaflarından İzzet Küçükakyüz de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

 

Oğuz Hacımurtezaoğlu ile İzzet Küçükakyüz’ün cenazeleri Of Çarşıbaşı Büyük Camiinde kılınan cenaze namazlarının ardından mahallelerindeki aile mezarlıklarına defnedildiler.

 

Cenaze törenine, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Halil Şen, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

​Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi olan Oğuz Hacımürtezaoğlu'nun sınıf arkadaşları da cenazeye çelenk gönderdi.


Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 3 yıl Önce

ALLAH RAHMET ETSİN VE HER İKİ AİLE FERTLERİNE CENABI ALLAHTAN SABIRLAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21