Hacıbektaşoğlu Müşavirliğe atandı, Demircioğlu görevden alındı

Oflu hemşerimiz Ömer Lütfi Hacıbektaşoğlu Başbakanlık Müşavirliğine atanırken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşaviri Sezgin Demircioğlu ise görevinden alındı

Hacıbektaşoğlu Müşavirliğe atandı, Demircioğlu görevden alındı
banner71

Başbakanlık Müşaviri Kasım Bostan Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı'na getirildi. Bostan'ın yerine ise Oflu hemşerimiz Ömer Lütfü Hacıbektaşoğlu atandı.

 

Başbakanlık, Başbakan Yardımcılığı, Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik, Ekonomi, Enerji ve Tabi Kaynaklar, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma, Orman ve Su İşleri ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıkları bünyesinde yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

Oflu Hacıbektaşoğlu müşavir oldu

Buna göre; Başbakanlık Müşaviri Kasım Bostan Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı'na getirildi. Bostan'ın yerine ise Oflu hemşerimiz Ömer Lütfü Hacıbektaşoğlu atandı.

 

Terzioğlu’nun sınıf arkadaşı

Ak Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu’nun sınıf arkadaşı olan Hacıbektaşoğlu’nun Müşavirliğe ataması Terzioğlu’nu da sevindirdi. Birlikte eğitim gördüğü değerli bir arkadaşının Başbakanlık Müşavirliğine atanmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini belirten Terzioğlu; “Başbakanımızın gönlünde Ofluların ayrı bir yeri var. Bu nedenle yakın çalışma ekibinde çok sayıda hemşerimiz var. Hacıbektaşoğlu da başarılı bir hemşerimiz. Başarılı olacağına inanıyorum. Kendisini kutluyor ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Diğer atamalar

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine Muammer Duran, Orman ve Su İşleri Bakanığı Bakanlık Müşavirliğine Samsun 11. Bölge Müdürü Emin Karaman, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine ise Bayram Şahin atandı.

 

Demircioğlu görevden alındı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakanlık Müşavirleri Sezgin Demircioğlu, Mustafa Keler ve Mehmet Erdal ise başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alındı.


Of Nüfus Defteri (1834)’ün mimarıydı 
Hacıbektaşoğlu’nun Başbakanlık Müşavirliğine atanmasına sevinen Oflular, Başbakanlık Osmanlı Arşivleri Genel Müdürlüğü döneminde Süleyman Bilgin ile birlikte Of Nüfus Defteri (1834) çalışmasıyla bölgemize önemli bir eser kazandıran ve Erdoğan Bayraktar’ın Bakanlığı döneminde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşavirliğe atanan Sezgin Demircioğlu’nun görevden alınmasına ise üzüldüler.

 

Sezgin Demircioğlu Kimdir?

1967 yılında Of’ta doğan Demircioğlu, ilk orta ve lise eğitimini Gülderen (Kono) Köyü İlköğretim Okulu ve Hayrat Lisesi'nde tamamladı. Üniversite eğitimini 1989 yılında Marmara Üniversitesi Tarih Bölümünde, Yüksek Lisans Eğitimini ise 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat fakültesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi Tarih Bölümü'nde Doktora eğitimi alan Demircioğlu 1990 yılında Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığında Uzman olarak çalışmaya başladı. Of Nüfus Defteri (1834) gibi önemli bir eseri hazırlayan Demircioğlu, Erdoğan Bayraktar’ın Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasının ardından 2011 yılında Bakanlık Müşavirliğine atanmıştı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
..... demircioğlu
..... demircioğlu - 7 yıl Önce

KİMSE ÜZÜLMESİN BENCE SEZGİN DEMİRCİOĞLU BENİM AKARABAM OLDUĞU HALDE HİÇKİMSEYE YARDIMCI OLMAMIŞTIR BUNA İSTİNADEN BENCE HAKETTİĞİNİ BULDU.HİÇKİMSENİN MAKAMI KALICI DEĞİLDİR KİMSE GELDİĞİ YERİ UNUTMASIN

OSMAN ÖZTÜRK
OSMAN ÖZTÜRK - 7 yıl Önce

Oflu siyasiler Çevre ve Şehircilikteki bu kıyıma ne zaman dur diyecek yada diyebilecek ...

DEMİRCİOĞLU
DEMİRCİOĞLU - 7 yıl Önce

Bende Sezgin Beyi tanıyan biri olarak çevresine yaptığı yardımları çok iyi biliyorum. Siz paramı istedinizde vermedi....

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 7 yıl Önce

TABİKİ BİR GÖREVDE KALICILIK YOKTUR,HER İKİ HEMŞERİLERİMİZE ATANDIKLARI VE ATANACAKLARI GÖREVLERDE BAŞARILAR DİLERİM.

İsmail Demircioğlu
İsmail Demircioğlu - 7 yıl Önce

SİZİN HANGİ DEMİRCİOĞLU OLDUĞUNUZU MERAK EDİYORUM DOĞRUSU, ÖNCE BİR İSMİNİZİ AÇIKLAYINIZ DA BİLELİM KİM OLDUĞUNUZU
Prof.Dr. İsmail Demircioğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Eğitim Fakültesi

Furkan DEMİRCİOĞLU
Furkan DEMİRCİOĞLU - 6 yıl Önce

''KİMSE ÜZÜLMESİN BENCE SEZGİN DEMİRCİOĞLU BENİM AKARABAM OLDUĞU HALDE HİÇKİMSEYE YARDIMCI OLMAMIŞTIR'' diyen ve kendisinin akrabamız olduğunu iddia eden sevgili arkadaş. Keşke ismini de bahşetseydin. Bu sayede teknik donanımını, eğitim durumunu ve diğer melekelerini de araştırıp öğrenme şansımız olurdu.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21