Gürpınarlı öğrenciler Şehit Çakır ve Gazi Öztel’i ziyaret ettiler

Gürpınar İlk/Ortaokulu öğrencileri Değerler Eğitimi dersi kapsamında Şehit Polis Memuru Necmi Çakır’ın kabri ile Maçka’da yaralanan Gazi Namık Öztel’i ziyaret ettiler.

Gürpınarlı öğrenciler Şehit Çakır ve Gazi Öztel’i ziyaret ettiler
banner71

Gürpınar İlk/Ortaokulu öğrencileri Değerler Eğitimi dersinde her ay konuyu işleyerek o konuyla alakalı uygulama eğitimi yapıyor. Bu ayın konusu olan “Vatanseverlik” eğitimi kapsamında Şehit Polis Memuru Necmi Çakır’ın kabri ile Maçka’da yaralanan Gazi Namık Öztel’i evinde ziyaret ettiler.

 

2015 yılında Diyarbakır’da şehit olan Necmi Çakır’ın mezarını ziyaret ederek kabri başında dua eden öğrenciler, şehidin babası Fahri Çakır’ı da evinde ziyaret ederek elini öptüler ve bir süre sohbet ettiler.


11 Ağustos’ta Maçka’da teröristlerle girdiği çatışmada yaralanıp Gazi olan Polis Memuru Namık Öztel’i de evinde ziyaret eden öğrenciler, Gazi Polis Öztel’e geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

 

Öğrencilere güzel bir farkındalık eğitimi verdiklerini ifade eden Okul Müdürü Soner Kalkan; “İki yıldır okulumuzda Değerler Kulübünde her ay değişik değerlerin eğitimini işliyoruz. Bu ayki değerimiz “vatanseverlik” idi. Bu bağlamda Şehitlik ve Gazilik kavramlarını öğrencilerimizin sadece kitaptaki birer kelimeden ibaret olmadığını fark etmeleri amacıyla öğrencilerimizle şehidimiz Necmi Çakır’ın kabrini ve Gazimiz Namık Öztel’i evinde ziyaret ettik. Hem konunun önemini anlatmak hem de şehit ve gazilerimize şükranlarımızı belirtmek istedik. Allah onlardan razı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Öğrencilere ziyaretleri için teşekkür eden Gazi Polis Memuru Namık Öztel; “Öğrenci kardeşlerimize, öğretmen ve idarecilerimize hem ziyaretleri için hem de seçmiş oldukları konudaki hassasiyetleri için teşekkür ediyorum. Bu bayrak için, bu vatan için ne yapsak azdır. Onun için çok çalışmalısınız. Sizler çalıştıkça ülkemizin geleceği emniyette olacaktır” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21