Gül Derneği’nden depremzedelere yardım

Gül Eğitim ve Kültür Derneği üyeleri, Of’tan topladıkları yardım malzemelerini Erciş’te depremzedelere dağıttılar.

Gül Derneği’nden depremzedelere yardım
banner71
Van’da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından tüm ülkede devam eden yardım seferberliğine Of Gül Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği de katıldı.
 
Dernek üyeleri ve gönüllülerin topladığı gıda, kışlık elbise, battaniye, katalitik sobadan oluşan bir kamyon yardım malzemesi gönüllüler tarafından Erciş'te dağıtıldı.

Yardım kamyonuna minibüsle eşlik eden GÜLDER gönüllüleri bir geceyi Erciş'te geçirerek depremzedelerin sıkıntılarına ortak oldu.
 
Erciş'te kaldıkları gece sabaha kadar 6 kez artçı sarsıntı yaşadıklarını belirten GÜLDER gönüllülerinden Ali Ak, yaşadıklarını şöyle özetledi:

“Erciş’in caddelerinden geçerken insanın ürpermemesi elde değil. Fakat şu da bir gerçek ki gelirken ve giderken ülkemizin dört bir yanından buraya gelen yardım konvoylarını görünce kardeşlik birlik beraberlik adına çok mutlu oldum. Yardımları dağıtırken 'Trabzon’dan Ofluların selamıyla geldik' deyince duyduğumuz içli dualar gözlerimizi yaşarttı. Kardeşlik duygularının zirveye ulaştığı bugün gönüllerimizde bir depremde biz yaşadık. Daha önce buralara niçin gelmedik niçin kardeşlik köprüleri kurmadık. Doğuyu hep terörle niçin tanıdık diye bir sürü soru geçti aklımızdan. Biz bu depremi gönlümüzde yaşarken enkaz halindeki kötü duygu ve düşüncelerin arasından kardeşliği gün yüzüne çıkardık. Allah depremde hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalanlara da sabır versin. Ayrıca kardeşlik köprüsüne katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun.”

Erciş’te başta taziye çadırları, depremzede çadırları ve kenar mahallelerdeki vatandaşlara yardım malzemesi dağıtan gönüllüler, çadırda yaşayan bazı vatandaşların “bizim ihtiyacımız yoktur, yan taraftaki çadırda yaşayanlar daha çok ihtiyaçlıdır.” ecdat yadigari sözlerle ayrıca duygulandıklarını ifade ettiler.
 
Haber-Foto: Habib Oganberdi

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
hızır gündoğdu
hızır gündoğdu - 10 yıl Önce

güzide ofumuzun güzide esnaflarının en mütevazı olanlarından oluşan derneğimizin deprem bölgesinden görüntüleri şahsımı çok duygulandırmış bulunmaktadır...

ALİ AK
ALİ AK - 10 yıl Önce

teşekkürler hızır kardeşim senide bu mütevazi güzide esnafların arasında bu tip faaliyetlerde görmek bizi onurlandıracaktır.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21