Gaziler Günü Of İmam Hatip Lisesi’nde kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü, Of İmam Hatip Lisesi’nde düenlenen etkinlikle kutlandı.

Gaziler Günü Of İmam Hatip Lisesi’nde kutlandı

19 Eylül Gaziler günü, ülke genelinde olduğu gibi Of’ta da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Of Kaymakamlığı önünde düzenlenen çelenk sunma töreninde Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek ile Of Belediye Başkan Vekili Mehmet Öztürk, Atatürk Anıtına Kaymakamlığın ve Belediyenin çelengini sundular.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasınn ardından çelenk sunum töreni sona ererken, tören öncesinde Of Kaymakamlığı tarafından Gazilere ve gazi yakınlarına kahvaltı ikram edildi.

Of İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan program ise okulun konferans salonunda yapıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın ardından ahirete irtihal etmiş tüm şehit ve gazilerin ruhu için Kur’an-ı Kerim okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma tarih Öğretmeni Ahmet Türüt tarafından yapılırken, program öğrencilerin günle ilgili şiir ve yazılarını okuması ile devam etti. Programda gaziler günü ile ilgili hazırlanan slayt sunumu yapıldı.

Programın sonunda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Bizim inancımızda ve kültürümüzde şehitlik ve gazilik çok önemli bir yere sahiptir. Onun için ecdadımız asırlarca at üstünden inmedi, fetihlerden yeni fetihlere koştu. Bunu ona yaptıran ölürsem şehit, kalırsam gaziyim inancıdır. Milletimizde bu iman ve anlayış olduğu müddetçe Türk Milleti asla tutsak edilemeyecektir. Sizler öğrenci olarak sabah evden çıkarken bugün en iyi şekilde öğrenci olacağım, başaracağım yarınki Büyük Türkiye’nin oluşmasında ben de katkı vereceğim diyorsanız inanın ki sizler de bu ruha sahipsiniz demektir. Ben sizlerde bu azim ve imanı görüyorum .15 Temmuzda milletimiz büyük cesaret göstererek şehit ve gaziler vererek hainlere fırsat vermedi. Bundan sonra da vermeyecek inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle Gaziler Gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Gaziler Günü kutlama programına İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, İlçe Emniyet Müdür Vekili Metin Bilgin okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21