Gazetecilik, çağımızın en dinamik mesleğidir

Başkan Sarıalioğlu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle yayınladığı mesajında gazeteciliğin çağın en dinamik mesleği olduğunu ifade etti.

Gazetecilik, çağımızın en dinamik mesleğidir
Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Mesajında kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini ilke edinmiş tarafsız ve özgür basının, demokratik ve gelişmiş devletlerin önemli güçlerinden biri olduğuna vurgu yapan Başkan Sarıalioğlu şu görüşlere yer verdi:

 

Çağın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak sorumluluk duygusu içinde toplumu gelişen olaylar karşısında bilgilendirmektedir.

 

İçinde bulundukları şart ya da koşullar ne olursa olsun görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesai kavramı olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir.

 

Bilgi aktarımının yanı sıra yeri geldiğinde yöremizin, bölgemizin, ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine de katkıda bulunan gazetecilerin toplumsal statüsünün güçlendirilmesi toplumun da yararınadır.

 

Demokratik kültürümüzün en önemli unsurlarından birisi olan medya kuruluşlarımızın sorumluluklarının bilincinde olarak, hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılarını sürdürmektedirler.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Trabzon’umuzda, Of’umuzda

çalışan gazetecilerimiz olmak üzere tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, tüm medya mensuplarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21