Garnizonsuz ilk çelenk töreni

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Of’ta yapılan çelenk sunma töreninde yönetmelikte yapılan değişiklik nedeniyle ilk kez Garnizon Komutanlığı çelen sunmadı.

Garnizonsuz ilk çelenk töreni
banner71
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi yayınlanan yönetmelikle Garnizon Komutanlığının resmi ve ulusal bayramlarda çelenk sunması iptal edildi.

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu önünde düzenlenen Çelenk Sunma töreninde de ilk kez Garnizon Komutanlığı çelenk sunmadı.

Törende Of Kaymakamı Eren Arslan ile Of Belediye Başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu Atatürk anıtına çelenk koydu.

Önceki yıllarda Kaymakamlık Çelengi iki polis eşliğinde sunulurken yapılan değişikliğin ardından çelenk sunma esnasından Kaymakam Arslan’a bir Asker ile bir Polis eşlik etti. Tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından sona erdi.

YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ
27 Ekim 2016 tarihli ve 29870 mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “2016/9386 Sayılı Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” gereği “Garnizon Komutanlığı” ibaresi protokolden ve çelenk sunma töreninden kaldırıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21