Furkan Yazıcı denizden çıkartıldı ama yaşama tutunamadı

Of’ta arkadaşlarıyla birlikte denize giren Furkan Yazıcı (13), denizde kayboldu. Yaklaşık 5 saatlik arama sonucunda denizden çıkartılan Furkan, tüm müdahalelere rağmen yaşama tutunamadı.

Of Kale Mevkiinde saat 14.30 sularında meydana gelen olayda, iki arkadaşıyla birlikte denize giren Furkan, bir anda gözden kayboldu.

Arkadaşlarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen Of Emniyet Müdürlüğü ekipleri hemen harekete geçerek Rize ve Trabzon Sahil Güvenlik, Afet ve Acil Durum ile Deniz Polisine haber verdi. Olay yerine gelen arama kurtarma ekipleri, denizde Furkan’ı bulabilmek için yoğun bir çaba sarf ettiler.

 

Yaklaşık 5 saat devam eden arama kurtarma çalışmaları sonucunda saat 19.30 sularında ekipler tarafından denizden çıkartılan Furkan’a sağlık ekipleri tarafından yaklaşık yarım saat yoğun bir kalp masajı yapıldı.

 

Nabzının attığı ve nefes aldığı anlaşılması üzerine olay yerindeki kalabalık büyük bir sevinç yaşadı. Sağlık ekipleri Furkan'ı yaşama döndürebilmek için yoğun bir mücadele verirken, 5 saat boyunca arama kurtarma çalışmalarını izleyen ve acılı baba İbrahim Yazıcı daha fazla dayanamayarak bayıldı.


Of Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Furkan, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata dönmeyi başaramadı ve hayatını kaybetti.

 

Hayrat’ın Yırca Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen Furkan’ın Of Merkez Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi idi. Furkan’ın ailesinin 3. ve en küçük evladı olduğu öğrenildi.

Hayrat'ta toprağa verilecek
Furkan'ın naaşı bugün ikindi namazını müteakip Hayrat'ın Yırca Mahallesi'nde düzenlenecek cenaze töreninin ardından aile mezarlığına defnedileceği öğrenildi.


 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah AKSOY
Abdullah AKSOY - 9 yıl Önce

Esselamu aleyküm, ALLAH SABIRLAR YAĞDIRSIN ANNE, BABASINA ve tüm aile yakınlarına. ayrıca o arama operasyonuna katılan o fedakar o şerefli insanlardan Allah razı olsun. Ya hiç bulunmasa idi çok daha acı olacaktı. tekrar sabırlar diliyorum. aman yavrularımız dikkat edin yaz sezonunda.

büyük abi
büyük abi - 9 yıl Önce

allah sabırlar versin.büyük imtihan.

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

ALLAH RAHMET ETSİN.GERİDE KALAN TÜM AİLE FERTLERİNE ALLAH SABIRLAR VERSİN.

FİTNESAVAR
FİTNESAVAR - 9 yıl Önce

ALLAH (C.C.) RAHMET ETSİN.. AİLESİNE SABIRLAR VERSİN...

öğretmen
öğretmen - 9 yıl Önce

sizi şiddetle kınıyorum.13 yaşındaki bir çocuğun cesedinin denizden çıkarılışını an an fotoğraflamış ve internette paylaşmnışsınız.aile bunun peşine düşmeli bence....

hüseyın yuksel
hüseyın yuksel - 9 yıl Önce

ALLAH RAHMET ETSİN.GERİDE KALAN TÜM AİLE FERTLERİNE ALLAH SABIRLAR VERSİN.

X
X - 9 yıl Önce

İNSANLARIN ACILARININ FOTOGRAFLANMASI NE KADAR DOĞRU?

Mücahit Tellioğlu
Mücahit Tellioğlu - 9 yıl Önce

Allah Kimseye Göstermesin Allah Annesine Babasına Sabır Versin


SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21