Fındıkoba’da 20 hektar arazi ve 2 ev yandı

Önceki yıllarda da bu mevsimde meydana gelen yangınlarla adını duyuran Fındıkoba’da meydana gelen yangında yaklaşık 20 hektar alan etkilendi ve 2 ev kullanılamaz hale geldi.

Fındıkoba’da 20 hektar arazi ve 2 ev yandı
HABERİN GALERİSİ
Fındıkoba Yangın 2014

Fındıkoba Yangın 2014

Önceki akşam saatlerinde Fındıkoba Köyü Kaban Mahallesi kırsalında başlayan yangın vatandaşlara korkulu anlar yaşattı.

 

Çay hasadının başlaması öncesi vatandaşlar tarafından yapılan anız temizliği ve sonrasında bu anızların yakılması sonucu oluşan örtü yangını maddi ve manevi büyük hasarlara yol açıyor.

 

Of Kaymakamı Eren Arslan’ın yangın mahallinde yapılan çalışmaları koordine ettiği yangında 2 ev kullanılamaz hale gelirken, 20 hektar bozuk orman sahasında hasar meydana geldi.

 

Sürmene Orman İşletme Müdürlüğü, Of Orman İşletme Şefliği ve Of Belediyesi İtfaiye ekiplerinin üstün gayretleri sonucu yangın büyük bir felakete meal vermeden kontrol altına alındı.

 

Çay bahçelerinin temizlenmesi ile birlikte ortaya çıkan anızların yakılması sonucu büyük çaplı yangınların ortaya çıktığını belirten Of Kaymakamı Eren Arslan: “Meydana gelen yangında tek tesellimiz herhangi bir can kaybının olmamasıdır. Ancak canımız kadar kıymetli güzelim doğada meydana gelen tahribatta bizim için ve gelecek nesillerimiz için büyük bir kayıptır. Benzeri üzücü olayların yaşanmaması için tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21