Fen Matya’ya Mikdat Sarıalioğlulu öğrenciler damga vurdu

Trabzon Özel Gülbaharhatun Eğitim Kurumları tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Fen-Matya sınavında hem bireysel, hem de genel ortalamada en başarılı okul Of Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu oldu.

Fen Matya’ya Mikdat Sarıalioğlulu öğrenciler damga vurdu

Yıldızlı'daki okul binasında gerçekleşen sınava Trabzon merkez ve ilçelerdeki 102 farklı ilkokul ve ortaokuldan toplam 650 öğrenci katıldı.

 

4., 5., 6., 7., ve 8. sınıf örencilerin katıldığı sınavda öğrencilere 40'ı fen ve 40'ı matematik olmak üzere toplam 80 soru soruldu. 1 saat 40 dakika süren sınavda öğrencilerin sorular karşısında zaman zaman zorlandıkları görüldü.

 

Sınav sonunda öğrenci ve velilerine okul idaresi tarafından yemek ikram edilirken sınav sonuçlarının belirlenmesinin ardından da ödül töreni düzenlendi.

 

Okulun Konferans salonunda düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Özel Gülbaharhatun İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Çepik, 4 yıldan beri Trabzon geneli fen ve matematik alanında sınav gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Türkiye geneli fen ve matematik alanlarında Türkiye genelindeki ortalamanın çok düşük olduğuna dikkat çeken Çepik, "Sınavı düzenlemelerindeki amacımız, çocuklarımızı bu iki derse ilgilerini artırmaktır. Bu yıl 4.sünü düzenlediğimiz bu organizasyonda, okullarımızın ve çocuklarımızın her geçen ilgi göstermesi bizleri sevindiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın sosyal etkinlikler yönetmenliğinin proje bölümünde, 'okullar sahip oldukları imkanları çevreleriyle paylaşırlar.' Bizlerde bakanlığımızın bu hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sınava katılan öğrencilerimiz, okul idareleri tarafından seçilip buraya getirildi. Onların hepsi başarılı. Onlar bu başarılarını hayata atıldıklarını anda göreceklerdir. Biz burada sadece 60 öğrencimizi ödüllendirdik. Sınava katılan tüm öğrencilerimize, onların yetişmesinde ve başarılı olmasında katkısı olan ailelere, öğretmenlerine ve okul idarecilerine teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

 

Sınavda başarılı olan öğrenci ve okullarına başarı belgesi, madalya, plaketin yanı sına çeşitli hediyeler verildi.

 

Sınavda ilk üç dereceye giren öğrenciler ve okulları şöyle:

5.SINIFLAR:

1.Kenan Efe Özen-Merkez Bener Cordan Ortaokulu

2.Tan Aydemir-Merkez Bedri Rahmi Eyüpoğlu Ortaokulu

3.Göksu Bankoğlu-Merkez Mimar Sinan Ortaokulu


6.SINIFLAR

1.Berke Kurtuldu- Merkez Bener Cordan Ortaokulu

2.Enes Aktaş-Sürmene Ayşe Kırali Ortaokulu

3.Sıla Sarıalioğlu-Of Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu


7.SINIFLAR:

1.Furkan Baştan-Of Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu

2.Elyasa Bulut-Of Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu

3.Sena Alendağ-Merkez Pelitli Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu


8.SINIFLAR

1.M. Naci Abanoz-Köprübaşı Merkez Ortaokulu

2.Mehmet Akova-Sürmene Ayşe Kıraile Ortaokulu

3. Muhammet Gözütok-Of Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

ALLAH RAZI OLSUN EĞİTİMCİLERDEN ,ALLAH ÖĞRENCİLERİMİZEDE ZIHIN AÇIKLIĞI VERSİN DEVAMINI BEKLERİZ.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21