Fatih Sultan Mehmet Ortaokuluna Konferans Salonu

Hayırsever Mahmut Saral’ın oğulları vefat eden babaları adına Of Merkez Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’na kazandırdıkları konferans salonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Fatih Sultan Mehmet Ortaokuluna Konferans Salonu
Oflu Hayırsever Mahmut Saral’ın oğulları tarafından vefat eden babaları adına Of Merkez İrfanlı Mahallesi’nde eğitim veren Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’na kazandırdıkları konferans salonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 

Milli ve Manevi değerlerimiz her şeyin üstündedir

Okul müzik öğretmeni tarafından oluşturulan ve öğrencilerden oluşan koro ekibinin müzik ziyafetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Soylu; “Bugün burada açılan konferans salonumuz, yenilenen yemekhane ve mescitlerimizin hizmete sunulması için toplanmış bulunmaktayız. 2015 yılında eğitime başlayan okulumuz kısa zamanda akademik anlamda başarılı olmuştur. Milli, manevi değerlerimizi her şeyin üstünde tutan bir anlayış içerisinde geçmişini iyi öğrenen, geleceğe ufukları zirvede, umutla başarıyla hazırlanan nesiller yetiştirmek misyonumuzdur. Saral ailesine babasının ruhları için yaptırdıkları Mahmut Saral Konferans Salonundan dolayı okulumuzun, velilerimizin ve öğrencilerimizin adına şükranlarımı sunar, kendilerine teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Of’ta eğitime yatırımlar hep zirvede

Hayırsever vatandaşların Of’a güzel eserler kazandırdığını ifade eden Kaymakam Fırat; “Of’ta beni en çok mutlu eden hayırsever vatandaşlarımızın kendi ceplerinden yaptığı bu tür güzel eserler. Nüfusuna ve yüz ölçümüne bakarsak bu konuda belki de ilk sıradadır. Saymaya kalksak zamanı yettiremeyiz. Belediye başkanımız, ilçe milli eğitim müdürümüz bu konuda kendilerini vakfetmiş insanlardır. Bugün yine aynı hizmet aşkıyla yapılmış bir işin içindeyiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Salonun of eğitimine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”  ifadelerine yer verdi.

 

Of marka değerini arttırmaya devam edecektir

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ise konuşmasında; “Dünya var olduğundan yıkılacağı zamana kadar iyiler ve kötüler mücadele edecekler ve iyiler galip geleceklerdir. İyiden yana olan bizler bugünde iyi bir hayır için burada buluştuk. Rabbim hayıra yardım eden vesile olan herkesten razı olsun. Of çok mesafe kat etti ama yeterli bulmuyoruz. Of marka değerini arttırmaya devam edecektir. Ahirete göç etmiş Mahmut Saral amcama rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından salonun açılış kurdelesi protokol üyeleri ve öğrenciler tarafından kesildi.

 

Programa Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Garnizon Komutanı Feyzullah Kadir Akım, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Memursen Of İlçe Başkanı Yüksel Yaşar, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21