Faruk ve Furkan değer kattı Esnaf Odası ödüllendirdi

Faruk Ekrem ve Furkan Erdem kardeşler, “Hayata Değer Kat” projesi kapsamında özverili hizmetine tanık oldukları Bakkal Esnafı Melek Öztürk’ün Of Esnaf Odası tarafından “Teşekkürname” ile ödüllendirilmesine vesile oldular.

Faruk ve Furkan değer kattı Esnaf Odası ödüllendirdi

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan “Hayata Değer Kat” projesi kapsamında Faruk Ekrem Eroğlu ile Furkan Erdem Eroğlu kardeşler, Of’ta bakkal olarak esnaflık yapan Melek Öztürk’ün Of Esnaf Odası Başkanı Yakup Attila Sarıalioğlu tarafından “Teşekkürname” ile ödüllendirilmesini sağladılar.

Proje kapsamında çalışmalarını sürdüren Eroğlu kardeşler, zorlu pandemi sürecinde insanların evlerine hapsolduğu süreçte Of’ta Bakkal olarak esnaflık yapan Melek Öztürk, müşterilerinin siparişlerini evlerine kadar götürerek zorlu süreçte ihtiyaçlarını karşıladığını gördüler.

Esnaf Melek Öztürk’ün bu örnek çalışmasını takdir etmek için bağlı bulunduğu Of Esnaf Odasını babaları Yaşar Eroğlu ile birlikte ziyaret eden Faruk ve Furkan, gözlemlerini Of Esnaf Odası Başkanı Yakup Attil Sarıalioğlu’na anlattılar.

Bu örnek davranışı karşılıksız bırakmayan Başkan Sarıalioğlu, odaya davet ettiği Bakkal Esnafı Melek Öztürk’ü “Teşekkürname” ile ödüllendirdi.

Bu zorlu süreçte bu tür özveri ile çalışan diğer esnafları da ödüllendireceklerini belirten Başkan Sarıalioğlu Of Havadis’e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Değerlerin kadar değerlisin” sloganıyla yürütülen proje ile öğrencilerin sosyal, kişisel gelişimini, duygusal zekâlarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Projeyi bu bağlamda biraz daha açtığımızda; “Etrafına duyarlı kuşakların yetiştirilmesine; muhtaca, yoksula engellilere yaşlılara, çocuklara, gençlere ve kadınlara yardımcı olarak rol model olan kişileri yetkili kurumlara bildirerek onure olmaları için öncü olmak” deyimlerine ulaşıyoruz.

Kısacası gençlerimizi özgür ve topluma yararlı sosyal bireyler olmaktan uzaklaştırıp, tutsak ve bağımlı yapan kötü alışkanlıklar, gelenek ve göreneklerimizden de uzaklaştırmaktadır. Bu durumdan, toplumdan soyutlanmadan paylaşmayı, sağlıklı ilişkiler kurmayı başarabilen bir gençliği yetiştirmekle kurtulabiliriz ancak. Üretmeyi, sorgulamayı öğrenen bir gençlik, sorunlar karşısında yaratıcı fikirlere ulaşıp, daha yararlı bireyler olarak toplumun içindeki yerlerini alırlar. Ailenin, çocuklarımızı yetiştirmede etkin bir rolü olması gerektiğini gözden ırak tutmamalıyız. Bu nedenle çocuklarımızı bilinçli bir şekilde yönlendirecek olan aile bireylerinin, bütün bir ulus olarak eğitimli olmak zorunluluğu vardır. Bu görevin, devleti yönetmekte olan siyasi erkler tarafından daha sağlıklı bir gençliğin yetişmesi için çağdaş seviyede yapılması, hayati bir önem taşımaktadır.

Velisi olduğu çocuklarını topluma karşı daha bilinçli, duyarlı bireyler olarak yetişmelerinde görev sorumluluğu olduğunu bilen bir baba Yaşar Eroğlu; çocukları Faruk Ekrem, Furkan Erdem’le sosyal sorumlulukları bağlamında odamızı ziyarete geldiler. Türkiye’de ve dünyada salgın olan Koronavirüs (COVID-19) hastalığının yaşandığı bir süreçte alınmış sağlık önlemleri nedeniyle, halkımız evlerinden dışarıya çıkma sorunları yaşamıştır. Bu kısıtlı dönemde sorumluluk duyan, ağırlıklı olarak bakkal esnaf üyelerimizce yorulmadan, özveriyle insanlarımızın evlerine kadar gidip, kapılarında gıda ihtiyaçlarını karşılamışlardır. Önemli düzeyde maddi sorunlar yaşayan esnaflarımızın olduğu bu süreçte, bazı ailelerin ihtiyaçlarını da ‘veresiye’ olarak karşılayıp, özveri içinde değerli katkılarda bulunmuşlardır. Yukarıda adlarını bildirdiğim, babalarıyla odamıza gelen çocuklar “HAYATA DEĞER KAT PROJESİ” bağlamında, salgın sürecinde yaptıkları gözlemlerde, tanık oldukları hizmetleri veren bakkal esnaf üyemiz Melek Öztürk’ün adını bize bildirdiler. Odamıza çağırdığımız üyemizin eşi geldi. Odamızca hazırladığımız “TEŞEKKÜRNAME” belgesini o’na verdik. Odamıza bağlı esnaflarımızdan halkımızın evlerine kadar gidip özveri içinde görev yapmış diğer esnaf üyelerimizden gelenlere ‘TEŞEKKÜRNAME’ belgesi verilecektir. Tüm bölge ve OF halkının, esnaf üyelerimizin sağlık, esenlik içinde olmalarını, yeni yılda barış ve sevginin egemen olduğu güzel günler, kazançlı, başarılı nice mutlu yıllar diliyorum.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2021, 01:56

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAYMAKAMLIK YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAYMAKAMLIK YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 7 ay Önce

AFERİN GENÇLERE.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21