Eskipazarlı öğrencilerden Öğretmenler Günü kutlaması

Eskipazar İlk/Ortaokulu’nda düzenlenen Öğretmenler Günü kutlama programı, öğretmen ve öğrencilerin sahne oldu.

Eskipazarlı öğrencilerden Öğretmenler Günü kutlaması
banner71

Son yıllarda gerek fiziksel yapıdaki yenilikleri gerekse eğitimdeki başarılarıyla dikkat çeken Eskipazar İlk/Ortaokulu Öğretmenler Gününün hep birlikte dayanışma içinde kutladılar. Öğretmenlerin her biri evlerinde hazırladıkları yiyecekleri getirip öğlen yemeğinde sohbet eşliği yemeklerini yediler.

 

Yemeğin ardından konferans salonunda “Öğretmenler Günü” kutlama programı düzenlendi. Kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İstiklal Marşı’nın okunması sonrası Okul Müdürü Sadık Yardım günün anlam ve önemini belirten konuşması yaptı.

 

 Müdür Sadık Yardım konuşmasında; “Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir gençlik, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek, aydınlık Türkiye demektir.  Öğretmenlik, bir bahar güneşi gibidir. Nasıl can verirse güneş havaya, suya, toprağa... Nasıl fer verirse bahar için kışın ayazında donmuş doğaya! Öğretmen de öyle can verir bir topluma. Onu alır muasır medeniyetler haritasında yeri nere ise oraya koymak ister. İnsanlık, öğretmen sayesinde tanışmıştır medeniyetle. Öğretmen Hz Muhammet’tir, İbni  Sina’dır, Yusuf Has Hacip, Şeyh Edebali’dir, Fetihler yapıp çağ kapatıp çağ açan Fatih i yetiştiren Aksemsettin’dir. Mimar Sinan’ı, Mustafa Kemal’i, Mehmet Akif’i, Aziz Sancar’ı, Şehit Ömer Halisdemir’i, Eren Bülbül’ü yetiştirendir.
Öğretmen ölümsüzdür. Yurdun çeşitli yerlerinde, kar, kış, yağmur, soğuk demeden, aydınlık yarınlar uğruna hiçbir engel duramaz inanmışlığı karşısında. Umudunu yitirmez. İdealleri uğruna gerekirse   şehit olan  Gürhan’dır, Nejmettin’dir, Aybüke  Öğretmen ve daha niceleridir..Şu gök kubbede hoş bir seda bırakandır. Kırmadan, kızmadan yormadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle, azimle, hoşgörüyle insan yetiştiren tüm zorluklara karşın “iyi ki öğretmenim” diyen kocaman yürekli eli öpülesi tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, görevi başında şehit olan ve başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan tüm öğretmenlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Canım Ülkemin eğitim ordusunun bir neferi olduğum için duyduğum gururu bir kez daha tekrar ediyorum. Bende iyi ki öğretmenim.” Sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

 

Konuşmanın ardından öğrenciler Öğretmenler Günü ile ilgili şiir ve yazılarını okudular. Akabinde Öğretmenler Günü ile ilgili hazırlanan röportaj ve slayt gösterimi sunumu yapıldı. Slayt gösterisinin ardından öğrenciler Müzik Öğretmenleri Zafer Ali Yıldırım şefliğinde koro eşliğinde şarkılar okudular. Koronun peşinden Müzik Öğretmeni Zafer Ali Yıldırım dinleyicilere hem bağlama çaldı hem de çaldığı parçaları seslendirerek kısa bir müzik ziyafeti verdi. Müzik ziyafetinin ardından okul idaresi öğretmenlere gül ve çeşitli hediyeler takdim etti. Çekilen toplu fotoğrafla Öğretmenler Günü programı sona erdi.

 

Programa Milli Eğitim Şube Müdürü Numan Turan, Süleyman Bedir, Okul Müdür Sadık Yardım, Müdür Yardımcıları, Lokman Altun, Muhammet Yardım, Okul Aile Birliği Başkanı Aydın Ayaz, Of Medya Derneği Başkanı İzzet Keleş, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21