Esat Kabaklı ve Serdar Tuncer’den duygulu gece

Of Belediyesi tarafından düzenlenen Çanakkale Şehitlerini ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programında Esat Kabaklı ve Serdar Tuncer, Oflulara duygulu bir gece yaşattılar.

banner71
Of Belediyesi tarafından Çanakkale Şehitleri ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı olarak düzenlenen “Bir Hilal uğruna” adlı programa katılan Esat Kabaklı ve Serdar Tuncer, Oflulara duygu dolu dakikalar yaşattı.
 
Aydıner Kültür merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Of belediye Başkanı Murat Saral, “Belediye olarak yılbaşında her ay bir etkinlik düzenleme kararı aldık. İçinde bulunduğumuz ayın Mart ayı olması nedeni ile de bu ayda İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve Çanakkale Şehitlerimizi anma programı düzenlemenin doğru olacağını düşündük. Böyle bir programda da Çanakkale’yi bize en iyi Serdar Tuncer kardeşimizin şiirleri ve Esat Kabaklı abimizin kahramanlık türküleri anlatır dedik ve bu değerli iki insanımızı sizlerle buluşturduk” diye konuştu.
 
Başkan Saral’ın konuşmasının ardından Araştırmacı Dursun Güven davetlilere Çanakkale Savaşları ile ilgili bilgiler verirken, Serdar Tuncer de şiirleriyle davetlilere duygulu dakikalar yaşattı.
 
Programın finalinde sahne alan Esat Kabaklı ise sazı ve türküleriyle davetlileri hüzünlendirdi. Çaldığı sazı ve okuduğu birbirinden güzel türkülere salndaki davetlilerin yanı sıra Of Kaymakamı Tuncay Sonel ve Belediye Başkanı Murat Saral da eşlik etti.
 
Programın sonunda Kabaklı ve Tuncer, izleyicilerle bol bol hatıra fotoğrafı çekildiler.
 
Programa Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Of Belediye Başkanı Murat Saral, İl Genel Meclisi Üyesi Dursun Yüksel, Ak Parti Of İlçe Başkanı M.Hakan Terzioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Adem Gündüz, İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldız, Of Müftüsü Mehmet Genç, Daire Amirleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oflu
Oflu - 9 yıl Önce

Of Belediyesinin kültürel faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen bu özel gece için Sayın Başkan Murat SARAL ve emeği geçenlere sonsuz teşekkür ederim.

idris kurtuluş
idris kurtuluş - 9 yıl Önce

Sn Belediye başkanımız Murat saral'ı bu ve bunun benzeri etkinliklerde toplumsal farkındalık oluşturma ve toplumun sosyokültürel ihtiyaçlarına cevap arama anlyışı ve çalışmaları münasebetiyle kutluyorum. Rabbimde razı olsun inşallah

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21