Erenköy’de 12 hafize icazet aldı

Erenköy Kız Kur’an Kursu’nda düzenlenen icazet töreninde hafızlığı tamamlayan 12 Hafize icazet aldı.

Erenköy’de 12 hafize icazet aldı

Of’un Erenköy Mahallesi’nde bulunan Kız Kur’an Kursu’nda düzenlenen icazet töreninde hafızlığı tamamlayan 12 Hafize icazet aldı.

 

Geçen hafta Of Çarşıbaşı Büyük Camii’nde düzenlenen Toplu İcazet töreninde Of’ta hafızlık eğitimi veren Kur’an Kurslarında hafızlık eğitimi alan 80 erkek hafız icazet almıştı.

 

Erenköy Merkez Camii ve Kız Kur’an Kursu’nda düzenlenen törene Of Müftüsü Hüseyin İspiroğlu ve Trabzon İl Müftü Yardımcısı Melek Menteşe de katıldı.

 

Kız öğrenciler için Kur’an Kursu Toplantı Salonunda düzenlenen törende konuşan Müftü Yardımcısı Menteşe Erenköy Kız Kur’an Kursu’nun kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek; “Trabzon’da göreve başladığımda ilk ziyaret ettiğim kurs, bu kursumuz olmuştu. Bugün de hafizelerimizin icazetine konuk olduk. Hafizelerimizi yetiştiren hocalarımıza, onların her türlü maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılayan dernek yöneticilerimize ve Of Müftülüğümüze teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Camide düzenlenen törende cemaate konuşan Müftü İspiroğlu da öğrencilerin yetişmesinde büyü emekleri olan kurs hocalarına, yöneticilerine ve öğrencilerin yemesinden içmesine, konaklamasından ulaşımına kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılayan dernek yöneticilerine teşekkür etti.

 

1985 yılında eğitime başlayan kursta bugüne kadar hafızlığını tamamlayan 224 hafize mezun oldu. Kursta 55 kız öğrenci hafızlık eğitimi almaya devam ediyor.

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
özlem yaman
özlem yaman - 1 yıl Önce

§ hepinizi love

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21