Erbakan hoca şahadetinin 8.yılında Of'ta anıldı

Eski Başbakan Merhum. Necmeddin Erbakan Şahadetinin 8. yıl dönümünde Anadolu Gençlik Derneği Of Şubesinin düzenlediği 'Necmeddin Erbakan, Nezaket ve Dürüstlük' konulu konferans ile anıldı.

Erbakan hoca şahadetinin 8.yılında Of'ta anıldı
banner71
Milli Görüş Lideri Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Şahadetinin 8. yıl dönümünde Anadolu Gençlik Derneği Of Şubesinin düzenlediği 'Necmeddin Erbakan, Nezaket ve Dürüstlük' konulu konferans ile anıldı.

 

Of AGD Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda Araklı eski Belediye Başkanı ve 2019 Mahalli İdareler Seçimleri Saadet Partisi Araklı Belediye Başkan Adayı Ümit Çebi Erbakan hocayı anlattı.

 

Çocukluğundan vefatına kadar olan dönemi güncel olaylarla eşleştirerek anlatan Ümit Çebi, her alanda bir deha olan bir lideri bu ümmetin gereği gibi anlayamadığını söyledi.

Trabzon ve Of'a ayrı bir önem gösteren bir lider olduğunu ifade eden Çebi, "Rahmetli Erbakan hocam çocukluğunu geçirdiği Trabzon'a ve İlim yuvası olan Of'a ayrı bir önem gösterirdi. Bundan dolayıdır ki Trabzon ve Of'un Erbakan hocamızın yolundan gitme konusunda öncü bir şehir olması gerekiyor." dedi.

 

ZALİMLERE KARŞI DİM DİK DURAN LİDER

Alimlerin dizinin dibinde yetişen ve son nefesine kadar Allah ve Resülünün yolundan hiç sapmayan bir lider olduğunu sözlerine ekleyen Çebi, "Öyle bir liderin yolundan gidiyoruz ki, Elhamdülillah O bizi hiç yanıltmadı, yanlış yola saptırmadı, bir öyle-bir böyle olup kafamızı karıştırmadı.Adeta emrolunduğu gibi dostoğru oldu ve son nefesini bu dava yolunda verdi. Kınayıcıların kınamasına aldırmadan, kendisini yerden yere vuracaklara kulak asmadan, atılan iftira ve yalanlara takılmadan doğru bildiklerini en üst tepeden haykırdı. Ülkemiz meclisinde zalimleri alkış tutmadan, 'banane Amerika'dan' diyerek Hakkın yanında, zalimlerin de karşısında olduğunu açıkça ilan etti. Erbakan hocamız ilerleyen yaşına rağmen Saadet Partisi Genel Başkanlığına getirildi ve son nefesini de Saadet Partisi Genel Başkanı iken verdi. O öyle bir deha idi ki, sanki kendisinden sonra olacakları görür gibi, 'Milli Görüş'ün tek siyasi partisi Saadet Partisi'dir. Kim Saadet Partisi dışında çıkıp bende Milli Görüş'çüyüm derse o palyançoya benzer' diyerek tarafını net olarak belli etmişti. O tarihte en çok iftira ve yalanlara maruz kalan bir liderdi. Maalesef yaşamında karşısında olanlar, vefatından sonra yanındaymış gibi kendilerini göstererek Hocamız üzerinden prim yapmaya çalışıyorlar." diyerek Erbakan hocamızı sevenlerin gerçek manada sevdiklerini göstermeleri için, onun yolundan gitmeleri gerektiğini ifade etti.

 

Kur'an-ı Kerim ve şiirlerin okunduğu programda Erbakan hoca ile ilgili dikkat çeken video izlettirildi.

 

Saadet Partisi Of Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarıalioğlu'da Erbakan hoca ile ilgili kısa bir konuşma yaptı.

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21