Engelli Öğrenciler hem eğlendi hem eğlendirdi

“Of’ta Spor İçin Engel Yok” projesi kapsamında Of Gençlik Merkezi’nde düzenlenen yarışmalarda engelli öğrenciler hem yarıştılar hem de eğlendiler.

Engelli Öğrenciler hem eğlendi hem eğlendirdi
banner71

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan “Engelliler Haftası” nedeniyle engelliler için farkındalık oluşturmak adına Of’ta bir dizi etkinlik düzenlendi.

 

“Of’ta Spor İçin Engel Yok” temalı etkinliklerde Özel Rehabilitasyon merkezlerinde ve Milli Eğitim bünyesinde eğitim veren Yakup Türköz Özel Eğitim Okulunda öğrenim gören engelli öğrenciler Of Kaymakam Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, daire amirleri,  öğretmen ve velilerin katıldığı halk yürüyüşü yapıldı.

 

Ellerinde topluma mesaj veren içeriklerin yer aldığı dövizler taşıyan engelli öğrenciler, belediye önünden başlayan yürüyüşü Of Çarşıbaşı Büyük Camii önünde tamamladılar. Öğrenciler yürüyüş boyunca ellerinde taşıdıkları balonları yürüyüş sonunda havaya uçurdular.

 

Of Gençlik Merkezi Spor salonunda düzenlenen “Spor Müsabakaları Etkinliği”nde öğrenciler bir yandan birbirleriyle yarışırken bir yandan da eğlenmenin keyfini yaşadılar. Yarışmalar sonunda dereceye giren öğrenciler madalya ile ödüllendirildi.

 

Etkinliklerin üçüncü gününde ise öğrenciler, “Sanatsal Etkinlikler” adı altında; şiir, şarkı, dans, tiyatro gösterilerini sundular. Engelli öğrencilerin sergiledikleri performans izleyicilerden bol bol alkış aldı.

 

Öğrencilerin gösterisinin ardından Trabzon Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Müzik grubu izleyenlere mini bir konser sundu. Konserde söylenen şarkılara hem eşlik edip hem de dans eden engelli öğrenciler kendilerine hayatta yer açılınca neler yapabileceklerini ortaya koydular.

 

Konserin ardından Spor müsabakalarında 1. Olanlara Of kaymakamı Eyüp Fırat, 2. Olanlara ödüllerini Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu,  3. Olanlara ise ödüllerini Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu takdim etti. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21