En güzel çay Of’ta üretilir, en leziz çay Of’ta içilir

Çaykur Çamlı Çay Fabrikasını ziyaret eden Of Kaymakamı Eren Arslan, Fabrika Müdürü Yaşar Çakıroğlu’ndan çay üretimi hakkında bilgi aldı.

En güzel çay Of’ta üretilir, en leziz çay Of’ta içilir

Of Kaymakamı Eren Arslan, Çamlı Çay Fabrikasını ziyaret ederek çayın işlenişi ile ilgili görevlilerden bilgiler aldı.

 

Fabrika girişinde Müdür Yaşar Çakır tarafından karşılanan Kaymakam Arslan, el değmeden üretilen çayın hangi safhalardan geçerek paketlendiğini yerinde görme fırsatı buldu.

 

Bölge için çok önemli bir gelir kaynağı olan çayın bu denli hijyenik koşullarda üretilerek tüketiciye ulaştırılmasında gösterdikleri hassasiyetten dolayı başta ÇAYKUR Genel Müdürü sayın İmdat Sütlüoğlu ve tüm ÇAYKUR çalışanlarını tebrik eden Of Kaymakamı Eren Arslan; “1924 yılında İktisat Bakanlığı'nın temsilcisi olan Zihni Derin’in Gürcistan’dan getirterek bölgeye diktirdiği çay fidelerinin bir bölgenin kalkınmasına nasıl katkı yapılabileceğinin en güzel örneğini burada görmekteyiz. Yöremiz çalışkan insanlarıyla çok verimli bir coğrafya. Sadece çayla sınırlı kalmayıp, diğer tarımsal ürünleri de geliştirmek gerekiyor. Bu noktada son yıllarda Kivi ve Likapa üretiminde önemli bir ivme kazanıldı. İnşallah bizlerinde destekleriyle çayın alternatifi olmaya aday bu ürünlerimiz üreticimizin yüzünü güldürecektir” dedi.

 

Ziyaretin ardından yeni üretim çaydan demlenen taze çayı içen Kaymakam Arslan; “İlçemize gelen tüm vatandaşlarımızın çay fabrikalarımızı gezmelerini ve yeşil yapraklardan süzülerek demliklerde kıvama gelen çayımızdan içmelerini tavsiye ediyorum” dedi. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Y.Hacıahmetoğlu.
Y.Hacıahmetoğlu. - 9 yıl Önce

Sayın Müdür'üm.Bu özverili ve yoğun çalışmalarınızdan dolayı teşekkür eder, başarılarınızın devamını diliyorum.

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

OFLU OLARAK GURUR DUYDUM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21