En çok kitap okuyan üçüzler altınla ödüllendirildi

54. Kütüphane Haftası nedeniyle Of İsmail Yıldırım İlkokulunda düzenlenen kutlama programında en çok kitap okuyan üçüz kardeşler Furkan Erdem, Berra ve Faruk Ekrem Eroğlu kaymakam Fırat tarafından altınla ödüllendirildi.

En çok kitap okuyan üçüzler altınla ödüllendirildi

54. Kütüphane Haftası Of İsmail Yıldırım İlkokulunda düzenlenen programla kutlandı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Kütüphane Müdürü Ferhan Özdemir yaptı.

 

Türkiye’nin 900 yıllık kütüphane geçmişi vardır

Türkiye’nin 900 yıllık kütüphane geçmişi olduğunu ifade eden Müdür Özdemir; “Artan bilgiyi kontrol etmek ve kısa sürede okuyucuya sunmak kütüphaneciliği ortaya çıkarmıştır. Halk Kütüphanesinin temel amacı bilgi kaynaklarını okuyucuya buluşturmaktır. Milli ve manevi değerlerle donatılmış, ülkesi ve milletine bağlı, yüksek karakterli, zararlı alışkanlıklardan uzak nesiller yetiştirebilmek için Halk Kütüphanelerinin, “Yeni Nesil Çocuklar”, “Yeni Nesil Kütüphaneler” temasına uygun ve bu amaca yönelik olarak tasarlanması ve her türlü ihtiyaca cevap verebilecek şekilde düzenlenmesi gerekmektedir” diye konuştu.

 

21. yüzyıl eğitim yüzyılıdır

21. yüzyılın eğitim yüzyılı olduğunu ifade eden Kaymakam Fırat; “ Bu yüzyılı da genç nüfusu eğitebilen milletler dünya sahnesinde ön plana çıkacaktır. Ben inanıyorum ki, genç nüfusuyla, işin uzmanı olmuş öğretmen kadrosuyla bizim milletimiz bu eğitim yüzyılı yakalayacaktır. Buna yürekten inanıyorum ve emarelerini de yavaş yavaş görüyoruz. Bunu başardığımız takdirde haklı olarak övündüğümüz o tarih sahnesinde bütün dünyaya yön verdiğimiz yıllara inşallah geri döneceğiz. Bunun en önemli faktörü de tabiî ki kütüphanelerimizdir. Kitap okuma alışkanlığını çocuklarımıza kazandıracağız” ifadelerine yer verdi.

 

Programda en çok kitap okuyan İsmail Yıldırım İlkokulu öğrencileri üçüz kardeşler Furkan Erdem, Berra ve Faruk Ekrem Eroğlu altın ve plaketle ödüllendirilirken babaları Yaşar Eroğlu da Halk Kütüphanesi hizmetlerinin tanıtılması ve programa katkılarından dolayı plaketle ödüllendirildi.

 

Programa Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Garnizon Komutanı Feyzullah Kadir Akım, İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan,  İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of Teknoloji Fakültesi Dekanı İrfan Acar, Memursen Of İlçe Başkanı Yüksel Yaşar, AK Parti İlçe Başkan Vekili Ümit Arslan, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Ayaz, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21