Emniyet Müdürü Osman Ak Daire Başkanı oldu

Yaş haddi nedeniyle görev süresi sona eren Bursa İl Emniyet Müdürü Oflu hemşerimiz Osman Ak, Emniyet Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanlığı görevine atandı.

Emniyet Müdürü Osman Ak Daire Başkanı oldu
banner71

Bursa İl Emniyet Müdürü Oflu hemşerimiz Osman Ak, Emniyet Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanlığı görevine atandı.

 

Emniyet’teki 60 yaş sınırı nedeniyle 1.sınıf Emniyet Müdürü olarak görev süresini tamamlayan Ak, emekliye ayrılmaması için Daire Başkanlığı görevine atandı.

 

Zonguldak ve Adana İl Emniyet Müdürlüğü görevlerinde bulunan Ak, 2017 yılında Bursa Emniyet Müdürlüğü görevine atanmıştı.

 

BURSA’YA VEDA ETTİ

Müdür Osman Ak, Bursa Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle Bursa’ya veda etti. Burada emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ve personelle tek tek vedalaşan Osman Ak'a Bursa İl Emniyet Müdür Vekili Cahit Şahin tarafından plaket ve kendi portresinin olduğu bir tablo hediye edildi. Emniyet müdürlüğü bahçesine çıkan Ak, tören mangasını selamlayarak Bursa'dan ayrıldı. 

 

BU TEŞKİLATA ŞÜKÜRLER OLSUN

Basın mensupları ve ekip arkadaşları ile bir araya gelen Osman Ak, yaptığı açıklamada," yaklaşık 20 ay birlikte çalıştıklarını ifade ederek, "Güzel bir çalışma performans ortaya koyduk. Hep birlikte çok güzel işler yaptık. Gönül isterdi ki yapamadığımız, yapmayı hedeflediğimiz işlerin sonunu getirmekti. Bizim teşkilatımız her şeyin üstesinden gelecek güce ve kudrete sahiptir. Şehrimizin insanlarının polise gösterdiği teveccühü hissettim. Güzel iş birliği yaptık. Bu teşkilatta şükürler olsun 60 yaşını doldurduktan sonra yeni bir görev bulunuldu. Artık devlet kademesinde ne tür görev verilecekse laikiyle yapacağız. Polislik mesleğine noktayı koyduk. İnşallah daha güzel yerlerde daha güzel koşullarda birlikte oluruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

Yeni bir görevlendirme yapmak üzere Ankara'ya daire başkanı olarak tayin olan Bursa Emniyet Müdürü 1. Sınıf Emniyet Müdürü Osman Ak'ın da böylelikle görev süresi de 60 yaşından 65 yaşına yükseldi.  Görev süresi 5 yıl daha uzayan Emniyet Müdürü Osman Ak FETÖ'cülerin korkuyu rüyası olmaya devam edecek.

 

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Emniyet içindeki yapılanması ile ilgili 18 yıl önce Dönemin Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral ile rapor hazırlayan ve cemaate yönelik ilk 'Haşhaşi' benzetmesini yapan 
Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Ankara'ya Daire Başkanı olarak tayin oldu. 

Yeni bir görevlendirme yapmak üzere Ankara'ya daire başkanı olarak tatyin olan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Osman Ak'ın da böylelikle görev süresi de 60 yaşından 65 yaşına yükseldi. 

Görev süresi 5 yıl daha uzayan Emniyet Müdürü Osman Ak FETÖ'cülerin korkuyu rüyası olmaya devam edecek.

Dönemin istihbarattan sorumlu Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı olan Osman Ak, 1998'de Emniyet Genel Müdürlüğü'nün talimatı ile Emniyet içindeki Cemaat yapılanmasını araştırıp rapor hazırladı. 'Fethullahçılar (Işık Tarikatı Mensubu)'raporunda onlarca polis şefi, Cemaat'le bağlantılı gösterildi. Raporun açığa çıkması ardından Osman Ak'ın savunması istendi. Kısa süre sonra da Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere birçok kurum ve sivil toplum kuruluşu ile gazeteci ve yargı mensuplarını ekibiyle birlikte dinlediği iddia edilen Ak, Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral ve onlarca polis ile birlikte görevden uzaklaştırıldı. 'Telekulak skandalı' olarak basına yansıyan bu olayla ilgili açılan dava yıllar sonra beraatla sonuçlandı. Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde 2001 yılında görülen Fethullah Gülen davasında tanık olarak dinlenen Ak, cemaat yapılanmasının silahlı bir örgüt olduğunu savunarak, "Devlet içindeki yapılanma, Hasan Sabbah’ın ‘Haşhaşi’ isimli örgütlenmesine benzemektedir" demişti. Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 2 yıl Önce

DEĞERLİ HEMŞERİMİZ YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21